Yamaha YZF-R1 (2004)

Vlastník Tomidlo
Vloženo 9.6.2009
Aktualizováno 25.1.2010

Milá, divoká, klidná i zběsilá ... To je R1 a jsem jejím novým vězněm, ale toto vězení se mi kurva líbí! prodáno..čekáme, CO NÁM život přinese!

Po prodeji mého miláčka FZS 600 Jirkovi do Liberku (nick: cartart) jsem se poohlížel po něčem silnějším. Přeci už jen na dvou fazerch jsem nahroutil 30 tis km, tak to chtělo změnu. Dlouho jsem pročítal různá fóra, ptal se na názory různých uživatelů, která by tak mohla být ta jediná - vyvolená! Jednoho dne padl názor, že to prostě bude R1 a zůstanu věrný své oblíbené značce. Jenže zklamání bylo to, že jsem dvě na inzerát objel -TOP stav, neškrábnuto a ve skutečnosti to byla paštika, která byla padená..tak jsem pokaždé valil domu smutnej, že too5 asi nevyjde. Až jednu květnovou sobotu, kdy jsem volal na poslední vybranou a po rozhovoru s majitelem jsem domluvil sraz na neděli. Navečer jsem se vydal na pivko, trochu se to rozkapalo a zůstal jsem tam díl - v neděli krušno, ale jelo se - ale i tak jsem si řekl, že se na ní prostě jedu jen podívat (nepočítal jsem z koupí, pač se mi nelíbila moc barva)...vyrazil jsem.

Majitel Pavel - super kluk, nic netajil,řekl,co a jak se má, co zažila... byla nepadená, neškrábnutá, 19 tis poctivých km a bylo to na ní taky vidět. Nádhera sama, byl jsem okouzlenej jako ryba před žížalou a nakonec jsem si ju odvezl domů. Na zpáteční cestě (cca 189 km) mi 50 km v tahu pršelo - zřejmě štěstí, tak doufám, že nám to spolu vydrží a nudělám žádnej kopanec a nepošlu jí do nebe (spolu se mnou)

výbavička :

- KN filtr

- padáčky

- tlumič řízení ohlins (16 poloh)

- výfukový systém terminogi titanovál

PS: Nejezdím v montérkách, ale v den focení byl hic jak prase, tak nekamenovat foto xD

*aktualizace 30.6.2009*

- takže k dnešnímu dni najeto 2205 km, zadní guma (metzeler sportec M3)pomalu odchází, tudíš objednána nová bačkora od Dunlopu roadsmart

- průměrná spotřeba stylem sport - touring cca 5,0 - 6,2 l

- postupně dotahuju tlumič řízení (11/16) a zvykám si na tuhost

- musím nějak poladit zadní tlumič, skáče to jak kobyla - máte rady?

- zvýšený osobní TOP speed (**5)a ta čuba by furt ještě chtěla víc!

- jízdní vlastnosti to má dobré, akorát to plexy musí opravdu pryč za nějaký MRAčko, zadek začal bolet až po cca 300 ujetých km v kuse, což mě mile překvapilo!

- přemýšlím nad změnou barvy - ale musím trošku ušetřit

*atkualIzace 20.7.2009

- takže ujeto 4500 km(celkem)

- vyměněna zadní guma za dunlop roadsmart a veliká spokojenost

- dostal jsem se na minimální spotřebu 4,8 l, což je super (touring)

- průměrná spotřeba při ujetých 1000 km čundrbyla 5,4l

- stále nejsou penízky na nové kapoty

- chtělo by to lepší sedlo, bolí zadek jako prase (po 250 km v kuse)

- dá se s ní krásně cestovat, dostala plnou ploní (tašky, tankvak, plus něco navrch a super)

- olej nežere!

Luc_22 napsal 25.10.11 v 16:54

pěkná..

WhiteS
WhiteS napsal 01.04.11 v 20:13

Nádherná R1čka se super laďákama a krásným kabátkem. Jeden z mých motorkářských snů - za mě jasných 10 bodů! Jen krásné zážitky v sedle, slunnou sezónu 2011 a vždy pohodový návrat domů , Whites

Mario3
Mario3 napsal 04.09.10 v 17:00