KTM 950 Supermoto (2007)

Vlastník Hassi
Vloženo 17.4.2009
Aktualizováno 4.4.2013

Tak sem se konečně dočkal své vysněné KTM 950 supermoto a navíc ve verzi R,dlouho sem na ni čekal,nakonec dovezená z angli přes pány z frankiemoto.cz,velice dobrá spolupráce,Díky.

První dojmy - Jo na tuhle motorku jsem chvilku čekel,páč jiná než nová tu nebyla něak k sehnání a já zas tolik korunek nemě... Nikdy před tím sem na ní nejel a sledoval ji pouze na videu a obrázkách,pak sem se na jel podívat do KTM Praha a bylo to jasný... První svezení sem věděl,že to je to co sem chtěl...

Ktmku mám zatím jen týden,najel sem něco přes 500km,celkově má 3000km,tak že je jako nová.platí asi to co už bylo ve všech testech řečeno.Neni ti žádná kočička motor je vzteklej, Jedeto jak kráva,butálně to brzdí,podvozek super,nerovnosti na našich silnicích to pobírá s přehledem,do zatáček to padá samo,zatim brousim jen špičky bot,na zadní za plynem jak nic.Technický zpracování je taky nádherný,prostě nic navíc.A sou na ni akrapoviče tak že brutální zvuk.

Tak trocha aktualizace: po 3 sezonách a najetých 20tis km,nespočetně vyjížděk,3 dovolených a jízdě na okruhu už je taky co hodnotit. Motorka mě nezklamala v jedinym momentu,přesně co jsem od ní od začátku očekával se postupem času naplňovalo,ze špiček bot nezbylo nic vlastně už jen děravý nepoužitelný. 2V je prostě dvouvál,za nic za cenu nechci už jinak,to je prostě láska od prvního svezení. Ano je potřeba si na nervozní a ucukanej chod motoru zvyknout, ale já si zvyk než bys řekl KTM,já to žeru a je to jen o jezdci. Ten nástup od spoodu je famózní kort u týhle ještě karburatorový verze je přeci jen syrovější,.Absence otáčkoměru mě častokrát vytrestala omezovačem,ale ty plameny co šlehj pak z akrapú stojí za to,hehe.(YOSH-BOY by mohl vyprávět).Co se týče převodovky a ruznejch blábolů,že je nepřesná se mi nikdy nepotvrdila,kvalty tam padaj jak němci do krytu a to i nahoru bez spojky,když je potřeba jet kudlu. Za celou dobu jsem neměl jedinej problém,servis tak jak předepisuje výrobce z Mattinghofenu a no problem.(jen je třeba si hlídat olej ,občas něco pápne) Dalo by se říct,že je to celkem univerzální mašina,ale přece jen je to víc racing než cestovatel,opravdu nerada jezdí pomalu. Prostě ready to race,zrozena pro diktát. Nejradši samozdřejmě tahle motorka zatáčí,to nás baví jak na silni tak na okruhu,tam ji to šlo taky na výbornou i když stupačky jsou v tomto případě moc nízko.Asi největší mínus,ale jen pouze pro mojí peněženku je to že to žere zadní gumu. Za všechnu tu zábavu tahle motorka fakt stojí-když víš co chceš jdi do ní . Ale přeci jen už to bude chtít pomalu změnu a přesdlat na další ještě víc racing a tou vyvolenou bude opět KTM ale ted Superduke R. Tak doufám že ho sem na jaře už přidám.

Nepřidal,sezóna pokračuje na SMR...

Tak poslední sezóna na SMR byla splněním dalšího snu a to trochu to prohnat na okruhu a když to pujde vyzkoušet si i něaký ten amatérský závod. A zadařilo se, agentura Racetrack myslí i na pacienty kteří chtějí prohánět nakedy po okruhu a mezi ně zapadám i já s bigmotardem :). kategorie street a 2V.
Hned první ježdění v Mostě se mi podařilo kvalifikovat do závodu a byla to i přes nepřízeň počasí nakonec velká paráda,byl to fakt racing a já si konečně připadal jak Rossi :). Ve finále z toho bylo čtvrté místo v oboou kategoriích,byl sem štěstím bez sebe a už se nemohl dočkat dalšího závodu v Mostě. Ještě před ním sem si zajel potrénovat na volný ježdění a stlačit čas. Což se opět povedlo.
31.5 Racetrack a jelo se,den začal úžasně,počasí přálo,kvalifikační čas do závodu 1.55,6 vyšel taky nad očekávání a já že si tu poslední 20ti minutovku před závodem ještě dám a celej rozjetej něakou tu setinku stáhnu...No a pak už se jen probouzim z lehkého komatu v nemocnici v Mostě s těžkym otřesem mozku,natažený krční vazy,zlomený prsty a celej tak něak mimo. Po týdnu domů,3 týdny v léčbě. Motorka dopadla líp než já a byly to pouze škrábance. Sundat ten hnusnej límec nandat helmu a hurá jezdit a čekat do srpna na další Most. Třetí a pro mně taky poslední Most ( no ten den stojí fakt raketu),byl trochu s obavou... položim to tam jako před tim,nebudu mít blok..NE :D,šlo to parádně (až na bolesti ruky) a já si hned v druhý kvalifikaci zajel osobáček 1:55,3. Hurá do závodu,a nemělo to chybu,do posledního kola sem držel horko těžko na 4.místo,ale v posledním kole už to něak nešlo a ruka stagnovala,tak mě ještě dva nakedy vyklepli... nakonec teda šestej,ale spokojenj a nad míru šťastnej. Tahle partička kolem Ractreku je moc fajn a všem doporučuju.
Sezónu sem ještě završil několika vyjížďkama a v duchu doufal,že se poštěstí a na jaře bude Superduke...

Prodána únor 2013...sice o rok později než sem plánoval ale neva :).

context
context napsal 11.01.20 v 22:21 10b.

Krásná, kačena přeji nekonečnou porci zábavy v sedle, této bestie a, ať ti dělá jenom radost

freestr1
freestr1 napsal 05.07.13 v 15:25 10b.

Krasnej Dvouval jasnych 10 b. A preju hodne ujetejch km

Sisina
Sisina napsal 08.12.12 v 09:49 10b.

Nááááááádhera!!! Máš to samozřejmě za 10b.

cat-nikita
cat-nikita napsal 07.08.12 v 15:39