Jawa 350/632 (1978)

Vlastník MacoLM
Vloženo 11.3.2009
Aktualizováno 13.3.2009

Kúpená v trochu zanedbanom stave, hlavne po vzhľadovej stránke. Postupne opravovaná a upravovaná podľa svojich predstáv. Novy lak, vemena rafikou, vymenený motor z pôvdného 634 na 632 pre alternátor, nová elektrika,...stále je čo zlepšovať

Klady:

ľahká a jednoduchá údržba, dostupnosť nových alebo použitých ND, nenáročnosť na prevádzku a znesie aj tvrde zaobchádzanie (nie že by som sa knej tak správal...)

Zápory:

menší vykon, ktorý sa prejaví hlavne v kopcoch so spolujazdcom, nutnosť miešat drahý 2T olej do paliva, hmotnosť a výška sedla, v zákrutách sa zvykne vlniť, čo je spôsobené slabou zadnou kývnou vidlicou

Vážne poruchy:

- bol tam motor 634 s dynamom, ktoré nestíhalo vyrábať dosť energie pre smerovky pri nízkych otáčkach pri zapnutom svetle

- zadretie motora na diaľnici v lete. Nastala vymena za motor 632 s alternátorom, čím sa vyriešil problem s dynamom

- iné vážne poruchy nenastali. len mi raz na ceste vyletel tlmič z výfuku bol to zážitok hlavne pre kamaráta, ktorý šiel za mnou a skoro ho prešiel. porucha odstránená rovno na mieste.

Opravy & úpravy:

- prelakovaná

- výmena motora

- výmena kompletnej elektroinštalácie

- výmena ráfiku (niekto snim niekde pekne sekol)

- výmena výfukov

- výmena zrkadiel

- výmena kolien

- výmena zadných tlmičov za chrómované (foto doplním)

- leštenie motora

- pridanie zadného nosiča batožiny

- kopec drobnosti čo zhltli 2x viac peńazí ako stála motorka... ešteže ma to baví, inak by ma to riadne naštvalo

Najazdené asi 5000km a z toho 2000 po výmene motora a jeho GO

Posledná foto je fotka z inzerátu, keď som ju kupoval

OldCrow
OldCrow napsal 11.12.22 v 12:29 10b.

Hej, je pěkná.

malson
malson napsal 12.11.09 v 20:59

Jawa je ok. dodnes mam dvě v garáži

GROL
GROL napsal 21.10.09 v 19:36

Ahoj ..diky za vzkazik a tobe a tve rakete hodne bezpecnejch kilometru ..peknej kousek mas 10

majkys
majkys napsal 16.06.09 v 15:03

Dík za koment a ať Ti třiapůlka slouží bez závad Pěkné zážitky ve tvém motoživotě a návraty domů ve zdraví Ti přeje Majk

HonzaZRX
HonzaZRX napsal 29.04.09 v 15:59

Jawička je Jawička každej správnej motorkář ji měl nebo má