Moto Guzzi Breva 1100 (2007)

Vlastník dva_hrnce
Vloženo 30.5.2008
Aktualizováno 4.5.2015

Byla to láska na první pohled..
Už 4 roky spolu a pořád mě baví, ideální partnerka

První dojmy - Strašně se to klepalo oproti bývalé GSX600F, převodovka jak z ruského tanku, ale pecka zátah, ovladatelnost a nebyl by to ital, aby se hned nic nevysralo - praskla mi žárovka v blikně :D

Motorku bych doporučil pro - určitě ne pro začátečnka a lidi menší než 168cm :-D

Doplňky na motorce - Padáky okolo válců, páčky od Titaxu, vyhozen katalyzátor a origo koncovka, nahrazeno otevřenými svody a koncovkou od Akrapa, závažíčka od Rutana..

září 07: mám jí od července , zatím najeto 10tis. km, nejdál jsme byli v Chorvatsku.

Za den se nechá ujet 1000km s průměrnou rychlostí kilo

spotřeba od 5 do cca 8, dle stylu jízdy, teploty vzduchu a dalších proměnných

Měřím 170 cm a uvažuju o nižším sedle pro větší jistotu, jinak manipulace i na místě dobrá a po rozjetí nohy ve stupačkách i při krokové rychlosti no problem :)

říjen 08: letos končím, na tachu je 20200km. Zatim sem to nerozbil a to je nejvíc, jinak mi začínaj chybět koně, njn :)

12/08: oprava, nekončím, jezdí se dál, luxusní prosinec! jen tak dál a děkuji za globální oteplování, ať si Vašek kecá co chce, já na něj věřím

10/09: máme za sebou další dovolenku, letos si Breva zahrála lehce na endurko,což jsme oba zvládli překvapivě dobře - i bez sníženého sedla, keré stále nemám a už ho ani nechci..

Bohužel se také sblížila s Albánským asfaltem víc než těsně, odnesl to lehce lak na padáku, př.blatníku a trošku víc půjčený boční kufr, což spravila flaša ferneta, takže konec dobrý, všechno dobré

k dnešnímu dni je stav tacho 30500km a při té příležitosti sem přihodím pár nudných čísel..

dlouhodobá spotřeba benzínu je příjemných 5.3 ltr

spotřeba motorového oleje je stále zanedbatelná - není potřeba dolévat mezi výměnami, tož doufám že ten motor není ještě před smrtí.. Ale stejně přemýšlým že bych ty kilometry nechal pro jistotu na jaře stočit

spotřeba pneumatik vypadá asi takto:

front:

0 - 15k km Metz Z6

15k - 25k Metz Z6 -vyměněna preventivně před dovolenou

25k - dosud Metz M1 - byla skladem v pátek odpoledne, nebylo co řešit

rear:

0 - 10k Metz Z6

10k - 15k Conti Sport Attack

15k - 25k Metz Z6

25k - dosud Pirelli Diablo Strada -vzal jsem jí na zkoušku a pro porovnání se Z6.. Zatím to vypadá že víc km než Z6 nevydrží a pocitově mi přijde na přilnavosti o chlup horší, ale žádný drastický rozdíl tam není..

Brzdové destičky: zadní byly měněny ve 20k km, přední jsou stále origo..

Oil v motoru, převodovce a kardanu měním v intervalech dle manuálu a žádná jiná investice zatím nebyla potřeba

A nebyl by to ital, kdyby fungovalo vše jak má - v létě 08 nám na GG dělal jeden den společnost déšť a od té doby si přepínač na dálková světla funguje podle nálady..

Uvnitř je to docela solidně spečený, oprava nereálná, řešeno reklamací a když se nic nepo, tak bych mohl mít na příští sezónu zase funkční kousek, takový jsou Ti italové machři

A to je fakt jediná závada která se vyskytla..

A to je zatím vše, další pokračování asi až příští podzim.

1.2.2011: Tak nevím co psát, když jsem to loni slíbil.. Breva má najeto 43tis.km, vše stále funguje, jen mi praskla žárovka v předním světle.

15.8. 2013 Letos jsme zahájili sezonu poněkud později, na tachu svítilo 54633km a při 54707km jsem dozadu obul Michelin Pilot power, tak su zvědav jestli vydrží aspoň do doby kdy se na počítadle objeví na prvním místě šestka..
55200km - tak je Michelina i na předku.

staroch30
staroch30 napsal 15.04.19 v 07:55 10b.

Ty jo. Tak dlouhodobou recenzi muze mit jen skvely stroi se spokojenym majitelem. At ti stale dela radost.

dva_hrnce
dva_hrnce napsal 22.02.18 v 10:37

Nové poznatky moc nejsou, teď jsem ji 3 roky dost zanedbaval, ale letos to bude snad lepsi a prehoupnem se pres 80tis.km

dzonnek
dzonnek napsal 22.02.18 v 09:06 10b.

Hrnku sup nějaký nový poznatky tak at jezdi ahoj

M_o_m_a_n_e_k
M_o_m_a_n_e_k napsal 02.04.17 v 21:23 10b.

Koukám...
první dva roky jak o život a teď - máš ji ještě?

spike-cz
spike-cz napsal 25.09.16 v 16:57 10b.