Moto Guzzi Breva 1100 (2007)

Vlastník pkleinert
Vloženo 28.5.2018
Aktualizováno 1.6.2020

Prekrasny kus motorky so slusnym motorom. A je oranzova! ;)

Motorka koupena od Due Fratelli Dunajska Streda - Uplna spokojnost, prijemny predajcovia

První dojmy - Je to krasna aristokratka Prijemny 2-twin motor, pozdlzne ulozeny - valce vykukaju spod nadrze, len okolo 4000ot tam je diera, nad 5000ot uz taha super A padla mi hned do ruky aj do oka

Doplňky na motorce - vyhrievane hefty, nic viac netreba

Chcel som zmenu po Caponordovi (Aprilia ETV1000). Moto Guzzi sa mi vzdy pacili, tak som po ich nejakom peknom stroji uz davnejsie poskuloval :)

No a zrazu som si vsimol ponuku Due Fratelli z Dunajskej Stredy. Prisiel som si ju pozriet tesne pred zaverecnou, ale aj tak sa mi venovali, trochu som si pojazdil po meste aj okreskach okolo a bolo to jasne. Dalsi den uz bola moja :D

Jazda je prijemna, na pozdlzne ulozenie motora som clovek rychlo zvykne. Prejavuje sa hlavne pri pridani plynu malym trhnutim. Okolo 4000ot/s je diera. Do 4k sa jazdi na pohodu, potom je ta diera a nad 4500ot v motore buchnu sadze a na svoj typ a vykon leti dopredu.

Motor je prekrasny, pokracuje suchou spojkou s nezamenitelnym zvukom, prevodovka s oddelenou naplnou dozadu ide kardan, ktory je letmo ulozeny.
Motorku mam v cernenom prevedeni so sedym motorm a kardanom - pre mna jednoznacne zatial najkrajsia motorka aku som mal.
Brzdy su dobre davkovatelne aj maju dost sily - vpredu su dva kotuce.

Od kupy mam na moto namontovane plexi, ktore je aj pri mojej vyske 195cm citit. Zazraky ale nerobi. Na jar som si namontoval neoriginalne vyhrievane hefty; niekedy ich skusim pripojit na ovladanie z vyroby. Bez dalsich modifikacii.

Mala uz dost zlu baterku a naskytla sa mi dobra kupa, tak som upgradoval LiIon a nelutujem. Zatial plna spokojnost, aj ked je kapacita vyrazne nizsia, motorka startuje krasne a vydrzi bez jazdenia viac. Menil som aj predne kotuce - boli krive. Inak som motorku kupil v prekvapivo zachovalom stave.

Moto sa najlepsie citi na rovnych alebo zakrutenych okreskach. Dialnicne presuny su tiez OK - mam to plexi. Zavodnik to rozhodne nie je a ani lahsi teren jej velmi neslusi. Po 2-3 hodinach si davam prestavku, ale nie je to nic zle. Aj ked - Caponord bol v tomto o nieco lepsi.
So spolujazdcom som este nesiel, ale jeho sedenie je asi komfortne a motorka ma dost sily aj pre dvojicu.
Ulozne priestory su minimalisticke, nadrz nie je kovova a este na nu moc nechcem dat ziadne dodatocne drziaky z istych estetickych dovodov :)

pkleinert
pkleinert napsal 02.06.20 v 00:59

Baterku, ktoru mam od jari 2018, zatial bezudrzbova, na zimu iba odpojim minus pol. Je to LiFePO4 s 6Ah, ale startovaci prud ma asi aj vacsi ako povodna. Je o kus nizsia ako origo, na spravnu vysku su v baleni plastove nozicky.
Shido Lithium LTX20CH-BS / YTX20CH-BS

Jofré
Jofré napsal 01.06.20 v 22:53 10b.

Ahoj, můžeš mi dát tip na tu lion aku? Na běžné mi to v chladu nestartuje. Jinak ta barva je super.

Kulasec
Kulasec napsal 01.06.20 v 12:48 8b.

Opravil bych komentář kolegy níže - tahle není červená, ale málo vídaná oranžová metalíza.
Úložné prostory jsou myslím slušné - na naháče (pokud neporvnáváš s NC 750). Já mám pod sedačkou nářadí, antipich lékárničku, disc lock, náhradní žárovky, pláštěnku, powerbanku se startovacími kabely...

staroch30
staroch30 napsal 23.10.18 v 10:55 10b.

Mi zase příjdou úložné prostory dostačující. Na těch pár drobností, co sebou člověk běžně vozí. Pěkná motorka. Hodně šťastných km kolama důle.

Martin1042
Martin1042 napsal 17.10.18 v 06:10 10b.

Krásná přeji hodně šťastných kilometrů