Yamaha XZ 550 (1985)

Vlastník Moskal
Vloženo 14.4.2008
Aktualizováno 14.4.2008

Klasika 80 let s V motorem a kardanem jakých na našich silnicích moc nejezdí.

Motorku jsem koupil jako dovezenou ze Švýcarska, na svůj věk je poměrně zachovalá a udržovaná. Je to můj první 4takt, před tím jsem měl Jawu 350. Když jsem po koupi kontroloval stav provozních kapalin, zjistil jsem, že jse vše nově vyměněno a doplněno vč. benzinu (skoro plná nádrž) Plusový bod pro švýcarského prodejce. Nutná ale byla výměna svíček, se starýma motorka nenaskočila. Po výměně naskočila ihned a uchvátil mě opravdu krásný zvuk motoru, svoje dělají zřejmě poladěné výfuky. S motorkou jsem zatím toho moc nenajezdil, protože teď jsem v procesu přihlašování do provozu, takže mám za sebou akorát jízdu od prodejce, návštěvy celnice a STK

Problém: Jediná věc, která mě trápí je dušení motoru v nižších otáčkách. Na volnoběh jde krásně plynule za plynem, ale při jízdě zhruba v 3tis ot. když přidám plyn jakoby ztratí výkon, projeví se to takovým škubnutím, připadá mi to jako by se zahltila. Ve vyšších otáčkách cca od 5tis. už jde vcelku normálně. Vzduchový filtr jsem kontroloval - je úplně nový, ještě mě napadlo jestli není bohatá směs, ale se štelováním karburátorů nemám moc zkušeností. Doufám, že to nebude nic vážnějšího.

cerww
cerww napsal 22.05.11 v 20:19

pěkná holka to je a stim přidušením ve 3 tis do 4 mám taky nevim čím to je ale závažný se mi to nezdá

p.epanica
p.epanica napsal 13.11.09 v 20:18

Pěkná . . . .

razde
razde napsal 29.09.09 v 23:06

Kámoš ji má ale ne tak v pěkným stavu..super

Jindra650
Jindra650 napsal 22.09.09 v 21:18

...jo a 10b

Jindra650
Jindra650 napsal 22.09.09 v 21:18

Krasavice At zije klasika ...jo jinak to zahlceni budou zcela jiste nesesynchronizovany karbce, to je macek ...bud do servisu, nebo udelat doma s trochou sikovnosti a par pomuckama