Suzuki DR 600 (1986)

Vlastník CENEK
Vloženo 2.4.2008
Aktualizováno 29.5.2008

V podstatě komplet předělanej originál. Motor už byl, když jsem to koupil, pak rozloženo, složeno, pár novejch dílů, lak a je to.
Na svoje leta tahá hodně dobře!

Pro zajímavost, když jsem jí kupoval, vypadala přesně tak, jako když jí ještě měl brácha Jelda. Kraslice.

Kromě toho, že jsem některý věci vyměnil, aby trochu opticky omládla, jsem se věnoval i motoru. Nejdřív jsem vyměnil olej, filtry, simerinky na hřídeli pro dekompresáky v hlavě, protože už prosakovaly a přetěsnil komplet víko hlavy, takže olej už nikudy neteče. Pak následovalo celkový ošetření RVS technologií (http://www.rvs-tec.cz/technology.htm). Je tam Wiseco píst a leštěný kanály, ale od výměny už má taky něco nalítáno, tak jsem to zkusil. Výrobce uvádí, že na všech třecích plochách - pístní sada, rozvody, převodovka, ložiska ... se vytvoří kovokeramická vrstva, která v podstatě povrchy zrenovuje, sníží tření, hluk, a teoreticky by se měl zvednout i výkon. Udělal jsem všechno poctivě podle návodu, mám tam Castrol GPS a čekal jsem, co to udělá. Vzhledem k tomu, že proces probíhá průběžně, tak člověk žádný výrazný rozdíly jízdu od jízdy nepozná, ale celkově můžu říct, že motor trochu ztichl, zmizely takový ty různý šoupavý a klepavý zvuky a běhá pěkně. Dobře se vytáčí a nevadí mu ani fakt brutální zacházení - když si člověk chce občas zařádit. Se startováním absolutně žádný problémy, vždycky na jedno šlápnutí, volnoběh drží rovnoměrně a na to, že to je 86, tahá supr. Srovnával jsem to i s jiným DRkem a je to znát. Za celou sezonu žádný závady, prostě spokojenost.

HonzaCR250R
HonzaCR250R napsal 08.10.13 v 20:10

Náádhera. Pane kolego,ta je fakt krásná...

Matess727x
Matess727x napsal 12.02.10 v 12:31

Dobrej pochoďák.

PanCanaLL
PanCanaLL napsal 22.10.08 v 19:46

sakryš s tou kovokeramikou si mi zavrtal brouka do hlavy, říkáš že dobrý jo? Jinak máš jí pěknou

vaco
vaco napsal 07.04.08 v 21:57

Zdravím Tě, krásný stroj – gratuluju! Přeju Ti do nové sezóny spoustu šťastných kilometrů. Mimochodem, jestli na motorce rád cestuješ, myslím, že by tě mohly zajímat tyhle stránky , mrkni na to, třeba se budou hodit. Tak zatím, třeba se někdy potkáme na silnici.

Pavel-z-CL
Pavel-z-CL napsal 07.04.08 v 07:13