Yamaha XTZ 660 Tenere (1996)

Vlastník Eddoffec
Vloženo 25.3.2008
Aktualizováno 8.2.2009

Má mírné kosmetické vady po lehké havárce(učil jsem jezdit přítelkyni) a trochu děravej výfuk,jinak je maximálně pohodlná a spolehlivá,bez problémů se na ní dá jet i delší kus cesty,aniž by měl človek ,,bolesti" zad.

Motorku mám od loňského jara(2007) a najeto na ní mám asi kolem 8000 km,z toho 7000km za loškou sezonu. Nejdelší výlet (jednodenní) jsme podnikli do Prateru do Vídně(cca 500km)...Před XTZkem jsem jezdil několik let na Jawě 350(typ 634), před tím na 250 a na začátku, asi jako každej z nás, to byl ,,pijonýr", takže Jawa 50(typ 21).Přechod z třiapůly na šestsetšedesátku nebyl nijak dramatickej, je pravda že ze začatku jsem jel opatrně,ale asi tak první 2,3 dny Motorka je ideální na klidový cestování a je jí jedno kama...Není příliš vhodná do drsnějšího terénu(o tom jsem se sám přesvědčil)-na to je moc těžká,ale nějaky polňačky jsou na ní super,stejně tak silnice I,II třídy...Jezdím s ní i po dálnici,ale to není ono...Těch 160km/h dá,ale vytočená do červena Optimální cestovní rychlost je 100-110km/h při 4000-4500 ot./min.

Holmis
Holmis napsal 29.07.09 v 14:17

Moc hezká

Petr_TA
Petr_TA napsal 28.02.09 v 17:44

Super stroj

vaco
vaco napsal 31.03.08 v 22:17

Zdravím Tě, krásný stroj – gratuluju! Přeju Ti do nové sezóny spoustu šťastných kilometrů. Mimochodem, jestli na motorce rád cestuješ, myslím, že by tě mohly zajímat tyhle stránky , mrkni na to, třeba se budou hodit. Tak zatím, třeba se někdy potkáme na silnici.

RostaZahel
RostaZahel napsal 27.03.08 v 22:18

hezká mašina, ... i přítelkyně

zikky
zikky napsal 26.03.08 v 18:52

XTZ je super mašina...a to blonďatý vzadu na tý první fotce taky