Jawa 350/639 (1991)

Vlastník Luxik
Vloženo 15.2.2008
Aktualizováno 15.2.2008

Jawku jsem koupil jako druhý majitel po Ministerstvu vnitra (po policajtech Koupil jsem ji na podzim, takže jsem zatím na ní ještě moc nenajezdil, ale vypadá pěkně a taky dobře jezdí. Zatím :))

Zkušenosti mám zatím moc dobré. Jezdil jsem na ní sice zatím jen měsíc. Ale za tu dobu ani jednou nezklamala. Před tím jsem jezdil jen na babetě a na pinckovi takže nadšení z první pořádné jízdy bylo opravdu moc velké. Časem jsem samozřejmě zjistil, že víc jak 130 to nepojede  a taky jízda ve dvou do kopečka je hrůza. Ale zato mě dovezla kam, sem chtěl. Jen jsem udělal velkou chybu, že jsem do ní lil levný olej z benzínky v poměru 1:40, takže postupem času jsem pozoroval ztrátu výkonu a taky kapající hnus olej z výfuků. Z této chyby jsme se poučil a na sezonu 2008 se pokusím mašinu vyčistit a už do ní budu kupovat jen kvalitní olej (Shell Advance VSX 2T) v poměru 1:50. Tak jsem sám zvědavý jak si povede. Kamarád jsi koupil MZ250 a tvrdí, že mě zaručeně trhne. Ze začátku jsem ho vždy krásně předjel a nechal za sebou v oblaku výfukového kouře, ale postupem času asi jak se mašina zanášela špatným olejem, sem začínal věřit, že mu ta MZ250 jede líp. Tak uvidíme letos  Jinak přemýšlím, že sundám přední masku.. třeba bude vypadat líp ) teď se mi občas stává, že jsi mě pamětníci spletou s policajtem.

hOOrNeT
hOOrNeT napsal 16.02.08 v 19:34

je pěkná a pamatuju si, že fotřik měl taky takovou... po cajtech.. jen měla ten velký štít s plexi...

55774
55774 napsal 16.02.08 v 18:38

K oleji toto-jezdím 25let na jawách a je pravda,že kvalitní olej v benzínu je znát.Není nutná plná syntetika,stačí MOGUL TS.Jáale dávám REPSOL polosyntetik a spokojenost na 100 procent.

Alda
Alda napsal 16.02.08 v 16:55

Taky mam 639, taky prvniho majitele ministerstvo
Akorat na ni moc nepojezdim, dal jsem ji tak ukrutne do kupy ze je mi lito vyjet

čita
čita napsal 16.02.08 v 11:39

taky mám 639,ale v černé barvě a s tím olejem,no něco na tom bude,taky sem tam lél levné sračky a každý týden sem musel umývat značku jak byla zasraná,v garáži pod motorkou pokaždé černá kaluž a hlavně to jede líp když tam dáš něco kvalitnějšího

black-jack
black-jack napsal 15.02.08 v 19:51

mam přesně tu samou, akorat mam vzadu jeste takovy kufr na vysilacku