Yamaha FJ 1200 (1990)

Vlastník Jawasaki
Vloženo 18.10.2007
Aktualizováno 7.9.2008

Koupená 13.10.07 Po Jawce 350 docela rozdíl. Jsem z ní nadšen. Jede krásně, rychle, super pohodlí pro oba. Kilometry hltá jako nic. časem přidám zkušenosti.

Mám k tomu manuál v němčině a v angličtině. Lecos se z toho dočtu, ale zkušenosti majitelů budou lepší. Tedy jakékoliv poznatky od eFJéčkařů vítám. Jako třeba co váš stroj a vibrace, spotřeba oleje, spotřeba benzínu a pod. Fígle, finty.

Co se týče mých nevalných čerstvých zkušeností:

Jede hezky, není to tak dravé jako novější motorky, ale má krásná hladký průběh. Chutnají ji šoulačky kolem 120-130km/h, ale zvládá i rychlovky 200km/h no problem. Víc jsem ji zatim nezkoušel. Jednak to nemám za potřebí, druhak se trochu bojim a třeťak je to dáma v letech a po své babičce taky nechcete sprinty. Oproti jiným motorkám na kterých jsem seděl (moc jich ale pravda nebylo) mi přijde že má o něco větší vibrace. Nad 160-170 se z ní stává rozežraná potvora. Za tu chvili jsem spozoroval že i ráda baští olej. S rychlostí roste chuť.

Na předku mám už od předchozího majitele pancéřky. Nemohu tedy srovnat jak to brzdí s klasikou, ale i tak by to chtělo určitě přidat.

Je maličko obézní, ale zas je za co chytit Nejvíc jí sedí jízda po dlouhých rovinách, do zatáček jde taky složit, ale přece jen je to trošku namáhevější. Na druhou stranu, kam ji pošlu , tam jede.

Hrobař75
Hrobař75 napsal 02.03.12 v 22:23

Taky pekná, přeju skvelou sezonu 2012.

majkys
majkys napsal 15.01.09 v 11:48

Máš ji moc pěknou, dobře o ní píšeš, užívej ji s respektem ,vše bude ok já s ní jezdím 11 roků a nemám zájem měnit Dávám 10 a přeju jízdy jen kolama dolů Ahoj Majk

Piwell
Piwell napsal 07.09.08 v 23:05

hezká motorka i povídání

Jawasaki
Jawasaki napsal 13.06.08 v 12:01

to Jirka_Pr máš pm. jinak zvláštní jezdím poměrně často

Slow
Slow napsal 13.06.08 v 10:19

Ahoj, zvláštní, ještě jsem v Rovni FJ nepotkal :o
Tak hlavn ať slouží ke spokojenosti majitele