Honda CBF 500 (2007)

Vlastník MentosCBF
Vloženo 1.9.2007
Aktualizováno 27.1.2009

Je to asi určitě nejlepší 5 stovka na trhu a s Scorpionem má i nádhernej sound! Honda CBF 500 je výborná vstupenka mezi dospělé motorky. Několikrát jsem četl, že k ferrari patří červená barva, tak k hondě patří černá. Teď má 25kw.

Cesty: S kamarády jsme založili "motogang", www.limitedriders.wz.cz ,abychom mohli společně vyrážet na cesty.

Průběžně se snažíme zvyšovat kubatury, aby to cestování bylo zajímavější. Co se týče vzdáleností, tak to jezdíme hlavně po Čechách,ale už jsme se také byli projet v Polsku.

Na projíždky tzv. Spanilky se snažíme jezdit co nejčastěji, ale nejvíc záleží na počasí.

Jinak jelikož máme doma 2 Hondy, tak jezdíme na srazy Hondy a s dalšími motorkáři vyrážíme do Alp, kdesi také moje 5 kilo odbude tento rok premiéru.

Jízda: Co se týče zkušeností s jízdou na CBF 500, tak

plusy : design,sportovní jízdní vlastnosti, komfort při delším cestování, zátah od nízkých otáček(dvouválec), na 25kw síla tak do 120km/h. Max. pak činí cca 140-150km/h, zvuk nad 7 tis.ot. u zákl. výfuku. Dnes už si zvuk nezadá se silnější kubaturou, po instalaci laďáku od Scorpionu.

mínusy : spotřeba dle stylu jízdy-vystačí si i pod 5l,ale při tahání plynu se spotřeba poměrně zvedne, malý prostor pod zadním sedadlem

Jinak zatím mám s motorkou najeto okolo 6 tis. km, stále se zvyšuje. Jezdím na pravidelné prohlídky, jinak jezdím bez závady. Prodejce Honda MCH=max. spokojenost

Další info: Z doplňků je tam potřebný kouřový štítek, tankpad a originál zadní kufr Honda v metalýze motorky.

Tuning: Už dlouho jsem měl v plánu mít na motorce pořádný zvuk, za kterám se ostatní otočí. Základní výfuk neměl vůbec špatný zvuk, ale přeci jen nevyčníval. Tak sem si udělal radost a i přes nepříznivé dodací termíny výfuku Scorpion pro CBF500 se ho podařilo nakonec dodat během jednoho dne a do 3 dnů byl na mašině. Za tu cenu jsem se obával výsledku a nyní ničeho nelituji. Zvuk je nádherný a stále si ho užívám. Vřele dopuručuji.

Sonyjarek
Sonyjarek napsal 14.06.11 v 22:36

jo to by šlo, fešanda mašina, teď čekám na Vipera, tak sem zvědav co to udělá s decibelama...:) za 10 kolego:)

rodrigo
rodrigo napsal 28.04.11 v 16:05

Prostě krásná Ten scorpion má supr zvuk,mám ho v nerezu. Jinak nekompromisních 10b.

MentosCBF
MentosCBF napsal 07.07.08 v 13:43

Ne mám tam jen ten laďák a zatím to bohatě stačí. Jinak ten filtr možná pořídím, ale až jí otevřu.

škvarin
škvarin napsal 03.07.08 v 02:15

Máš k tomu laďáku i K@N filtr a dynojet + měření na motor. brzdě??? Černá je nej.

Pady3
Pady3 napsal 23.04.08 v 12:24