Honda CBF 500 (2007)

Vlastník leryshuck
Vloženo 23.10.2020
Aktualizováno 23.10.2020

Kolem komína a pro radost,abych měl něco v garaži na svezení po okolí bydliště.

Motorka koupena od vojtěch cihlař

První dojmy - Uz jsem jezdil na hodne moto.Tak jsem jel k pumpe a stale jsem oddaloval zastavení až jsem byl 30km daleko,protože mě to bavilo.Takže zábava.Lehká,ovladatelná a pěkná.Pořád mě to nutilo jet dál a dál.Měl jsem z ní příjemnej pocit ovladatelnosti a jízdního bezpečí.

Motorku bych doporučil pro - Ůplně pro každýho kdo chce jezdit za málo a spolehlivě kolem komína i na cesty

Doplňky na motorce - Padací rám/kufr a koupil jsem ladak dominator a větrný štítek za levno

Takže.
Je to vpodstatě léty prověřený motor.S original výfukem hodně tichý.Jen si tak tlumeně brmlá a hvízdá.Ikdyž má 42kw,tak si myslím,že se s tím dá jet po celé evropě bez problémů a za málo peněz za benzín.Motor jednoduchej.Nezáludnej.Jenom sytič naboku ,žádnej palivovej kohout,takže nechcípnete než přepnete rezervu(upozorní pouze kontrolka).Mnozí to známe když dojde na rezervu a najednou to začne cukat a skákat,nebo chcípne a v rukavici hledáme kohoutek za jízdy.
A taky co se motoru týká tak čím mín válců--tím mín problémů.(to mě zase 4válcoví sportáci ukamenujou)
Díky rozměrům pneumatik se dá jet i hodně sportovně zatáčkama.
Posez je hodně vzpřímený,takže nebudou bolet ruce ani záda.Pro batůžek také místa dost
Já jsem jí testoval v tomto chladnem počasí,měl jsem thermokalhoty(takový tlustý oteplováky) a v těchto kalhotách mi to po sedačce docela klouzalo.Myslím,že i takto nabalenej spolujezdec bude klouzat řidiči na záda.Ale může to být fakt jenom tím oblekem.
Dojmy k jízdě.
Fakt příjemný a ovladatelný strojek,Trochu držet otáčky.Třeba na 6stku 3000ot už začíná dost cukat(myslím tím že kdo se chce pomalu kochat at nezapomíná podřadit).
Řazení.
Přesný ,krátký ALE!!! Mě připadá ta řadička dost utopená k motoru.Myslím,že by nevadila delší tyčka doboku,abych ji měl u špičky boty.Určitě si zvyknu.Chtějí po nás ale napsat všechny ty naše dojmy a tak je teda píšu.
Je fakt že jsem jel prvních pár km ale prostě ten zvyk a řadící rituál je furt stejnej ne??
Jedu---uberu a zaroven zmáčknu spojku--hnu spičkou boty nahoru--cvakne to a zaroven poustím spojku a přidávám.No a vtuhle chvíli to necvakne protože špička těsně minula řadičku.No popisuju to jako debil,snad mě znalci pochopí.
Prostě ted když řadím,tak na to musím myslet ,že musím nohu na stupačce posunout k motoru abych neminul(není to až tak naučeně automatický)
Ale ve vyšších otáčkách to fakt celkem letí.Výkonově na naše předpisy plně dostačující.
Podvozek
Předek malinko měkčí--mě však ůplně na naše silnice vy hovuje
Zadek si každej upraví(já osobně zase mekčí)
Brzdy přední super 1 až 2 prsty a zadní je taková mdlejší ale taky se bloknout dá.
Jedinou kritiku mám ke stojánku!!!
Ten policajt má tak malou plošku,že hned při prvnim zastavení u krajnice se mi okamžitě zapíchnul do hlíny a já jsem moto jen taktak chytil aby nespadla.No budu končit.Stejně se obává,že píšu to samý co ostatní.A celkovej dojem???No super motka na každy den i na výlety(různých nosičů a kufrů plnej internet).Věková kategorie jezdce u týhle motorky nehraje roli.Ona je pro každýho at holka nebo kluk,mladej starej to je jedno.Jestli ti stačí 42kw a cca 190km/h ,spolehlivost a moderní design---tak seš tu správně
Už mě bolí ze psaní prst.
Tak ahoj všem Luboš

Normik
Normik napsal 26.10.20 v 17:35 10b.

Parádní pjetikule