Yamaha Tracer 7 / 700 (2021)

Vlastník Losky
Vloženo 24.5.2024
Aktualizováno 24.5.2024

Lehčí, obratná a celkem umí i jet, rozhodně více než já zvládnu:)

Motorka koupena od FIRMA:MMB (Mladá Boleslav III)

Yamaha MT-07: Na můj vkus pohledově moc malá motorka
CFMOTO 700CL-X Heritage: Design se mi moc líbil, ale nějak jsem usoudil, že jedno CF mi doma už stačí (Gladiator 850).

První dojmy - Do Yamahy jsem zajel se podívat na MT-07, ale když jsem viděl, jaký je to bonbónek, tak jsem se více zaměřil na jednoho prodávaného Tracera s 10000 km na hrbu a při posazení se mi to nějak zalíbilo a plácli jsme si. No, koupil jsem ji jak rohlíky na krámě bez zkušební jízdy:)

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající motorkáře z důvodu hmotnosti stroje a i motor pobere skoro všechny kvalty na nízké otáčky:) Řekl bych, že bude vhodná i do města

Doplňky na motorce - Plexi Puig + přídavný deflektor Puig
Laděný výfuk Mivv s katalyzátorem
Padací rám Heed
Rolny
Přední + zadní padáky v osách kol
Kufr Shad SH47

Po desetileté pauze jsem usoudil, že by to chtělo doma zase nějaká řidítka a koupil si novou čtyřkolku CFMoto XC850 do které jsem během roka nasypal do úprav plno peněz a pořád jsem z toho nebyl nějak spokojený. Soused vlastní Tracera 9 a pořád mě hlodalo, zase si zkusit motorku, ale po předchozích zkušenostech, kdy jsem tomu nedal ani pořádnou šanci a zase brzo prodal a jednou se vysekal, jsem se tomu půl roku bránil. No, ale pak jsem si řekl "Hovno", jdu do toho a něco koupím.
Takže jsem vybral Tracera 7, jelikož devítka mi přišla na první dojem moc veliká a neohrabaná pro mě s 85kg a 176cm a minimálnímu zkušenostmi a po předchozí zkušenosti s Vstromem.
Tracer má v plné polní pod 200kg, nižší sedlo a celkově mi ta motorka hezky padla do ruky. Ale to bych nebyl ani já, když by se hned zase nezačalo něco řešit.
První špatný dojem na mě udělal aerodynamika, respektive velký hluk do přilby, ale jelikož jsem měl LS2 MX701 s enduro štítkem, dal jsem to za vinu tomu a koupil novou Scorpionku, ale problém přetrval, velký akustický hluk v oblasti uší. Tak jsem zase objednal vyšší plexi od Puigu. Trochu to pomohlo, ale pořád špatné a nedalo se jezdit jen se sluneční clonou, protože vítr tlačil vše do očí. No, vzal jsem další tisíce a koupil přídavný deflektor od Puigu a hele, ono je to lepší, ale z části. Teď jezdím většinou s otevřeným plexi a clonou, protože to není problém do 120 km/h a je vcelku klid, ale jak plexi zavřu, opět hluk a jak člověk otevře helmu 1 cm, akustický tlak je pryč a už je to zase v klidu. Mám podezření, že je to v oblasti ramen, kam mi naráží vítr a jde do helmy.
Další věc, pro mě absolutně nepochopitelná, že chybí usb. Je tam jen příprava:)) To mi přijde jako úlet. Jinak palubní počítač obsahuje vše, co je třeba. Líbil by se mi už více ten novější plně barevný (jsem hračička), ale tenhle inverzní taky je fajn a má vše, co potřebuji vědět o mašině.
Další úprava byl padací rám Heed, který je fakt bytelný a má možnost připnout do něj i brašničky, ale ty mám v šupleti, vypadají na tom nějak nevhodně:)
Z důvodu nedostatku odkládacích prostor, jsem koupil nosič Shad a kufr o objemu 47L, také od Shadu. Originální nosič je hezčí, ale stojí nesmysl, ale tenhle také ujde.
Potom přibyly rolny na zadní kyvku a nějaké ty hříbky do přední a zadní osy, pro jistotu a říkal jsem si, že to je zatím vše.
Motorka krásně svítí, vše v ledkách (kromě SPZ, tam byla opravdu žlutá skleněnka:))
Motorka má 54kw a pro mě začátečníka je to výkon akorát, ale na rovině by se pár kw při předjíždění mohlo hodit, ale já bych využil fakt jen na ty rovině a občas.
Co se týče zvuku motorky, takový brblající vysavač, ale jelikož je to Euro5 s katem, laděné výfuky jsou už celkem drahé, tak jsem zkusil zkrátit origo koncovku o 1 cm a zvuk se vcelku zlepšil, což mě mile překvapilo, jenže za dva dny jsem viděl na bazoši výfuk od Mivv, rok starý a za hodně pěkné peníze a s homologací, tak jsem ho zakoupil a ten mi vyčaroval úsměv:) Krásný brblavý zvuk bez katu. Jenže kat jsem tam prostě dal a už to nebylo ono, tak jsem odvrtal db killer a to už bylo zase moc. Objednal jsem tedy jiný killer, který má místo 30 mm větších 37mm a myslím, že by to mohlo být tak akorát a pokud to vše bude ok, originální killer budu vozit pod sedlem pro jistotu.
Co se týče spotřeby, nemohu zas tak moc sloužit, protože mám zatím jen asi 1300 km najeto a pc ukazuje furt 4,4L, ale realita u mě je kolem komína okolo 4,2L a delší cesty okolo 3,8L a to si myslím, že by šlo bez problémů ještě dolů k těm 3,5L:) Ale i kdyby to jezdilo za 6L, je mi to jedno, protože čtyřkolka mi běžně přes teplé měsíce jezdí za 13L a v zimě okolo 18L:)
Podvozek není špatný, ale uvítal bych asi trošku měkčí, ale to je všeobecně problém všech Tracerů co jsem četl. Vstrom byl příjemnější, ale zase takový motoricky nudný, zde ten motor má koule a při dojíždění si krásně brblá a celkově je více sportovnější.
Doufám, že budu jezdit a pomalu se do toho dostanu a nepověsím klíčky zase na věšák:)

peta.hvezda
peta.hvezda napsal 06.06.24 v 22:19 10b.

lan
lan napsal 28.05.24 v 21:22 10b.

Ať slouží. Je to slušná motka. Mám toho samého, 22 v červené. Malá hmotnost je parádní. 196 kg s plnou bandaskou, CP2 s lineární průběhem. Vcelku povedený stroj.

MoonMan
MoonMan napsal 27.05.24 v 19:53 8b.

Mám taky Tracera 7. Toho novějšího s barevným displejem. Je to ale fuk. Ta mašina je totálně boží i bez barviček. Ovládá se luxusně a v motoškole (Motofitness.cz) jsme si spolu parádně užili. Držím palce ať dělá jenom radost!

Vladounreal
Vladounreal napsal 27.05.24 v 08:01 10b.

Tracer se mi také líbí, ale mám už dva retro stroje a ani jedné bych se nerad zbavil. Shadow je vyvážený poměr výkonu a spotřeby a Magna to je univerzál, který se cítí dobře jak v kategorii naked tak i mezi cruiseri, ale musí se často řadit.
Tak a´t ti dělá jen samou radost Motor dvě kola a šťastný obličej

31081
31081 napsal 27.05.24 v 07:11 10b.

Měl jsem ji půjčenou na Mototestcampu a byl jsem z ní nadšen.Motor je neuvěřitelně žívý