Triumph Tiger 800 XR (2014)

Vlastník Pavel_Wolf
Vloženo 12.3.2024
Aktualizováno 12.3.2024

Středně velké cestovní enduro pro začátečníky, kteří se chtějí vydat touto cestou cestovních adventure motorek.

První dojmy - První dojmem byl zajímavý. Nefoukalo na mě, pohodlný posez, trochu taková nervózní koza s ADHD disfunkcí.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínajícího motorkáře, ketrý se bude orientovat na cestovní endura typu velký Tiger, Honda TransApl, BMW GS atd.

Doplňky na motorce - Kufr

Chtěl jsem si vyzkoušet cestovní enduro, které bude lehké, vyšší, svižnější a pustí mě i do lehkého terénu. Polňačka, lehká šotolinka.
Dělal jsem cesty jen po Čechách. Takový parťák na popojíždění do práce, do města a pak se třeba jet projet k vodě, nebo za kámošem na chatu. Vlastně z toho mám takový pocit, že motocykl neurazí a ani tě nepošle na kolena.
Nicméně jízda oproti Harley Davidson, byla o dost pohodlnější. A po dokoupení zadního kufru jsem už nemusel řešit co s helmou, nepromokem a třeba i nějakým tím nákupem po cestě domu.
Servis byl mimo Triumph a nebyl úplně dobrý ( moto prodejna a servis v Dobříši ), ale to je na jiný příspěvek. Nicméně jsem měnil za tu dobu 2 let jen olej, filtry a brzdové destičky. Trochu mě trápila převodovka ( její zvuk ), ale připisoval jsem to tomu, že motocykl měl 75 tis. najeto a zasloužil by si převodovku poštělovat. Také mě trochu dráždilo, že když za jízdy řidič sundal ruce ze řídítek, tak se okamžitě začalo klepat kolo a hrozil pád.
Motorka je perfektní variantou na naše silnice. Kombinace dálnice při přejezdech a horších cest mezi vesnicemi, motocykl vůbec neřeší. Poradí si s tím hodně slušně.
Cestovalo se / jezdilo s ní dobře. Vyhřívané gripy, vysoké plexi, chrániče rukou na řídítkách, centrální stojan a kufr do kterého neteklo + dal se zamknout...příjemná změna oproti Harley Davidson. Dokonce jsem se mohl vrátit třeba i v 23:00 hodin domu a ráno jsem něměl od souseda hromádku hnoje před vrátkama. Ale...tuctovka. Žádnou parádu s tím člověk neudělá.

Pavel_Wolf
Pavel_Wolf napsal 15.03.24 v 07:00

Tak spíš jsem to bral tak, že tomuto obsahu “se říká” malý Tiger. Velký je 1200. A pokud se chce nějaký kolega motorkář vydat cestou cestovního endura, tak je to do začátku naprosto perfektní volba.
Je kultivovaný, umí pohodu a taky za to slušně vzít.

pali3x
pali3x napsal 12.03.24 v 14:47 10b.

Pekná motorka...
Len s tvrdením "...středně velké cestovní enduro pro začátečníky..." by som celkom nesúhlasil. Nie je to práve najslabšia motorka, ktorá je celkom vhodná pre človeka bez skúseností. Jedine, že to má v hlavne už "v poriadku"
Poniektorí taký výkon nikdy nedosiahneme a skončíme pri Royal Enfieldoch
Ale v každom prípade je Tiger veľmi dobrá motorka.