Fantic XEF 250 Trail (2023)

Vlastník dogee
Vloženo 11.3.2024
Aktualizováno 6.4.2024

V pátek zkušební jízda, o víkendu zaplaceno a teď ještě vyřídit pojištění a papíry bude moje :) tak už je moje, při převzetí měla najeto 360 km :)

Motorka koupena od ASKO KC

Honda CRF 250L: Cena, vyšší hmotnost s strašně měkký podvozek
Honda CRF 250M: Nakonec jsem se rozhodl pro moto na polňačky, chci vyzkoušet něco nového
Honda CRF 300L: Cena, vyšší hmotnost a strašně měkký podvozek

První dojmy - Poprvé jsem ji viděl naživo na Motosalonu 2024 v Brně, a prostě je to taková holka rošťanda. Sednul sem si i na CRF 300 a je měká jak žvejka. Myslím, že vzhledem k mému věku a zkušenostem jízdy v terénu, které jsou minimální, to bude více než stačit.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho,komu se líbí :).

Doplňky na motorce - Zatím nic a kromě tepelného štítu na koleno výfuku nic neplánuji. Ale na tohle fakt pozor, protože Frančesca mi propálila kalhoty. Jak říkám, je to rošťanda.

Průměrná spotřeba - 4.28 l/100km

Co říci na začátek, měl jsem ji v ruce na hodinku a prostě mě zaujala. Moje Kasandra, V-Strom, zůstane určitě doma ale tahle Italka, Frančesca, prostě přijde jako druhá do stáje. Těším se, kam od baráku dojedu mezi polnostmi a kam se společně podíváme.

Je to prostě něco jiného než jízda po silnici. Na začátek mi rozhodně bude stačit a za rok, za dva, uvidíme jestli mě toto ježdění bude bavit, nebo zůstane jen silnice.

Zkušenosti doplním postupně, jak spolu něco zažijeme :).

Na předání była motorka umytá a připravená s výměnou oleje a olejového filtru. Jo, tak by to mělo být, dealer má palec nohoru :).

20.3.2024 dodělán kryt výfuku, uvidíme jestli to bude držet
22.3.2024 kryt výfuku má najeto 120 km a zatím drží, spokojenost
31.3.2024 cesta z Brna do Lošova po vlastní ose podél D1, v tom větru ze Sahary docela prdel, spotřeba někdo pod 4 litry, potom menší ukázka okolí "terénem" a cesta zpět směr Plumlov, Drahany, Jedovnice, Ochoz a Brno, celkem 200 km najeto za den, na téhle motorce docela záhul :)

rarasek78
rarasek78 napsal 20.03.24 v 13:24 10b.

Nazdárek,
tak to gratuluju! Info o nové kočce se mi donesla od nejmladšího vrabce, který tě zahlédl asi hned první den. Nu což, pořád koukám kdy se sukně zvedne a spatřím ji na vlastní oči...a furt nic, na italku je asi zima :). Každopádně musíme spolu někam na nějaký lehčí terén vyrazit, né že bych se už cítil vyježděnej (sotva mě to přestalo zdechat při rozjezdech z křižovatky), ale nějaký lehčí kopečky/hrbečky bych možná už zvládnul... Tak hlavně ať jezdí! Zbytek záleží na tvém rozumu a skillu :)

LukeWalker
LukeWalker napsal 18.03.24 v 11:58 10b.

wau.. tohle by se mi strasne hodilo za barak do lesa .. rozepis se klidne.. jak to jezdi, jak ses spokojenej? Co motor, brzdy atd

Targus
Targus napsal 13.03.24 v 08:38

dogee

Jak jjsem nedávno psal, nejvíce mne naplňuje pocitem spokojenosti a radosti jízda na synkově pařezu.
Tohle samozřejmě pařez není, ale velice dobře chápu tvé rozhodnutí.

dogee
dogee napsal 12.03.24 v 16:06

Motorka zatím stojí u dovozce, je to předváďečka na které jezdili novináři tady z Motorkáři.cz. Takže fotky přidám, až bude přepsaná na mě a až bude doma :).

Suchá hmotnost dle výrobce 122 kg, ale osobně jsem neměřil. Ale je lehká.

A jo, to sedlo je teda taková žiletka mezi půlky, zvlášť když normálně jezdim na Stromkovi. Ale tak je to hračka na blbnutí a ne jezdeni po Alpách :).

Targus
Targus napsal 12.03.24 v 14:45 10b.

Tohle je mnohem zábavnější, než vrčení po cestě mezi stovkami aut. Moto vypadá dobře, akorát mne hned rozbolel zadek z pohledu na tak úzké sedlo.
Nestyď se a přidej fotočky, skrblíku! A nejlépe z obou stran.

P.S. jaká je hmotnost, když ji tak chválíš?