Royal Enfield Himalayan (2022)

Vlastník tardyfe
Vloženo 22.2.2024
Aktualizováno 22.2.2024

Tuto značku jsem vůbec neznala, ale naprosto mě překvapila a to hodně mile

První dojmy - První dojmy byly neskutečné, jako jednovál je masakr, ten zvuk a hlavně jak to brzdí motorem je naprosto geniální

Motorku bych doporučil pro - hele rozhodně na naučení bomba, hodná klidná motorka, která se skvěle ovládá. prostě žádná divočina co hodně odpustí. a myslím si že i pro menší postavy

Doplňky na motorce - Mám padáky, zadní a noční kufry, vyměněný výfuk, držák navigace, zásuvku na C

Zatím máme spolu najeto málo, ale můžu říct, že je to naprosto hodná motorka.
Dal mi jí manžel, který jí zajel a koupil si silnější, pro mě na rozježdění po 12letech bez jízdy, je opravdu super. Oproti SVčku je to teda hooodně hooodný, hodně milý, poslušný a strašně dobře ovladatelný. mám problém s motorkami kvůli výšce mám 169cm a jsem naprosto v cajku. stojím na zemi a je to jistota. Brzdy jsou fajn, ale jak píšu ten motor brzdí naprosto fenomenálně, jakmile podřadíte nemusíte brzdit jezdíme lesem a to jí teda svědčí, terén tam je perfektní. nemyslím úplný ofroud ale prostě lesní cesty, pole. Cesta je pohodlná. Oproti tomu teda asfalt pokud jedeme mezi vesničkami tedy malými cestami tak jako super, jakmile vjedete na státovku je to problém. motorka si nejvíce rozumí s rychlostí 80km/h. Myslím, že to je její přirozená rychlost. Motor nevytáčíte do nesmyslů jen kolem 4500. pokud chcete jet rychleji již je to přes čáru. 100km/h je nad její možnosti, sice to dá, ale cítíte jak to v ní vře. Takže nic rychlého. což mi nyní absolutně vyhovuje jelikož nic rychlého ani nechci

radar535
radar535 napsal 27.02.24 v 06:04 10b.

Užij si mašinu

pali3x
pali3x napsal 24.02.24 v 17:38 10b.

Nádhera...
Po Himalayanovi som pokukoval, ale nakoniec som kúpil BMW 650 Dakar. "Trochu" silnejšie, ináč asi dosť podobné (zameraním). Akože jazdiť viac ako 100 km/h ma až tak veľmi nebaví a predpokladám, že RE by som si vychutnal... Ale mať istú rezervu výkonu nie je nikdy na škodu...

Hlavne prajem všetky šťastné kilometre a veľa radosti

callowsick
callowsick napsal 22.02.24 v 17:29 10b.

Diagnóza Enfield

kaw.38
kaw.38 napsal 22.02.24 v 17:22 10b.

Super stroj , ať slouží

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 22.02.24 v 14:34 10b.

Tohle je klasika pro uklidněné jezdce. Videa třeba z Indie ukazují schopnosti, pro které jsme před čtyřiceti lety obdivovali dvoutaktní Jawy. Dá se na ní jet kolem světa. Tak ať slouží.