Suzuki DR-Z400S (2008)

Vlastník Sete
Vloženo 25.1.2024
Aktualizováno 15.2.2024

Motorka č.32 a zároveň první Suzuki. Chtěl jsem něco lehčího k 1290, primárně na ježdění cestou necestou kolem komína. Po prvním svezení to vypadá na trefu do černého

Honda CRF 300L: Suzuki líp jede, má lepší podvozek a její ceny už neklesají

První dojmy - Suzuki v barvách Yamahy :-) Celý motorkářský život krotím stroje 200kg+, tak jsem si ze začátku připadal jako na kole s motorem

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo chce jezdit víc v terénu než na silnici, nechce se tahat s těžkou motorkou, ale zároveň taky nechce vyloženě ostrou s krátkými servisními intervaly

Doplňky na motorce - Kryt motoru, větší nádrž a komplet plasty, vše Acerbis
Výztuhy chladičů crosspro
Sklápěcí zrcátka Touratech

DRZounů s přívlastkem S v inzerci nikdy nebyl zrovna velký výběr, tak jsem domů začátkem prosince roku 2023 přivezl tento kousek lehce napadený kutilem s tím, že jí přes zimu dám zase do formy. To jsem ještě netušil, co všechno mě čeká… Byla to v podstatě motorka po prvním majiteli, druhý jí vlastnil jen krátce a vůbec na ní nejezdil. O to víc mě překvapilo, v jak bídném byla stavu. Jako první opraven nefunkční tachometr dílem z Aliexpressu za 300,- Kč, srovnány držáky předního světla, odvzdušněna přední brzda, koupena nová baterie a řídítka. O kutilském talentu předchozího majitele vypovídají mimo jiné žárovky v blinkrech, kde patrně z momentální nedostupnosti oranžových vzal do ruky sprej odpovídající barvy a dal se do díla… Žárovka v hlavním světle také prošla tuningem, pro změnu vzor „vozembouch“ – sice normálně svítila, ale rozhodně ne požadovaným směrem (další perly v deníku).

Asi po měsíci jsem ještě našel na dvou místech prasklý podsedlový rám, byl i trochu do vrtule… Nejdříve jsem to nechal zavařit, ale pak jsem radši u mistra Hamouze objednal nový. Mám rád svoje motorky v dobré kondici a nechtěl jsem jezdit s očekáváním, kdy to pode mnou zase praskne. Po odstranění hlavních nedostatků a prvním pořádném svezení jsem byl spokojen, motorka přesně odpovídá mému požadavku na stroj, na kterém budu trávit většinu času v terénu a silničkách nejnižších tříd a taky na něm budu po okolí doprovázet syna jezdícího na pitbike. Dá se přežít i nějaký ten přesun po hlavní silnici, z důvodu chybějící šestky v převodovce raději mimo dálnice. No a pak se rozeběhnul ten správný nákupní kolotoč – pneu Michelin Tracker, od Acerbisu větší transparentní nádrž, kryt motoru a komplet plasty, výztuhy chladičů CROSSPRO, menší zadní LED světlo s kratším držákem SPZ, LED blinkry a pochopitelně běžný servis (kontrola ventilů, olej, filtry, brzdová a chladící kapalina). Teď už jen jezdit a pilovat techniku v terénu. Časem ještě dojde na trojkombinaci laděný výfuk, 3x3 mod (větší vstup do airboxu) a přetryskování karburátoru od JD Jetting, ale to fakt až časem, protože už teď jsem do ní nastrkal mnohem víc než jsem plánoval, ale zase mě hřeje pocit, že jsem vše udělal pořádně a nemusím se na ní bát jezdit.

petr13
petr13 napsal 08.02.24 v 18:46 10b.

Ahoj, no zaujalo mě to čislo 32,kouknul sem na tvuj profil,moc sem tomu nevěřil,ale musím uznat,že takových lidí co by tento web tak obohatili tu zas tolik není. Maš spoustu zkuseností a umíš se s nimi podělit. Dobře a stručně napsané recenze! Přečetl sem všechny tvoje moto včetne deníku
Jen tak dále...

Martyp
Martyp napsal 30.01.24 v 10:53 10b.

No dal jsi jí do pucu a z ošklivýho káčátka vykřesal pěknou Japonečku..

Jenik789
Jenik789 napsal 29.01.24 v 14:08 10b.

Dobra prace! Na kolik vysel novy podsedadlak a Acerbis nadrz? @ 3x3 - budes pak mit hlucnejsi motorku, doporucuji najit nekoho kdo to ma, at to slysis. Ja udelal trochu jiny 3x3 (original snorchl+upravney z T700). @ladak - mrkni na nerez FMF Powerbomb svody (daji se sehnat z druhovyroby) atd...

moudrák
moudrák napsal 29.01.24 v 09:25 10b.

Je to krasavice ať dělá jen radost a bahno lítá vzduchem!!!

Jamesrider250
Jamesrider250 napsal 25.01.24 v 17:51 10b.

Pěkná mašina, já se nakonec rozhodl pro crf300l, jelikož po mnoha zkušenostech se staršími motorkami v super stavu po prvním nebo druhém majiteli, mám dost těch kutilských vychytávek, přijde mi že Český národ patří mezi top 3 konstruktéry na světě s nápady jak ''vylepšit" již tak super motorku a tím ušetřit pár stovek a klepat se kdy se to rozsype. Jinak hezky si ji doladil, myslím v dobrém smyslu