Suzuki DR-Z400S (2007)

Vlastník Sally06
Vloženo 10.3.2013
Aktualizováno 17.3.2014

Takže opět jedno známé endurko. 9.3.2013 jsem si ji dovezl domů.

První dojmy - Motorka podle očekávání hodná se silným, gumovým spodkem naprosto v základu od prvního majitele. Prostě 100% origo a toho si já cením nejvíce!

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo chce fakt univerzální motku! Tohle není motka ani do terénu ani na asfalt 100%, je to prostě 50/50. Do terénu těžká, velká, neohrabaná a na cestu úzké sedlo, krátké kvalty a chybí 6 rychlostní stupeň. Je to doslova dualsport!

Doplňky na motorce - zatím žádné, ale do budoucna nálepky, kryt nad svod a jinak odstrojení a předělávka převodu...

Už dopředu, jak jsem koupil XR jsem věděl co bude následovat a zase je to stejně už teďka vim co bude následovat zase dále Je to jasné vyzkoušel jsem si staré tupé vzducháče, když DR jsem ani nevěděl co je zač, když jsem ji kupoval (žádné znalosti) a potom se to rozjelo a z důvodu DRžáku jsem pořídil XR v podstatě na srovnání a proto, že jsem věřil, že to bude držák a opravdu byl! Stejný důvody jsou i u DR-Z. Na výběr už není žádný držák, vzducháč do 400ccm, takže rozdíly jsou vtom, že jsem musel jít do vodníka poprvé a ještě ktomu novějšího. Nakonec to dopadlo tak, že jsem jezdil do práce celou zimu na kole a chtěl jsem něco co mám vlastně teď doma! Takže super, ale mohl jsem jet jen 30 km pro stejnou modrou po prvním majiteli, ale neměl jsem ještě peníze tudíž jsem musel jet 250 km Ale naštěstí se opravdu mé vzdálenosti pro motky zmenšují... Vede Kawa 410 km a když nepočítám co jsem měl do 20 km motky, tak vede teďka DR-Z! Ostré se zatím úspěšně vyhýbám, jak čert kříži Ikdyž jsem měl kolikrát sto chutí zajet do Gase 300, díval jsem se i po EXC, GAS 200, nebo WR 250 apod. ale moc dobře jsem věděl, že chci, jak už je u mě známo DR-Žáka Motka bude chtít pár úprav, aby sní vyrazil na testování do terénu, hlavně změnit převod, ale hlavně nepotřebuju zvýšit ani řidítka, jak jsem si myslel, protože na DR i XR jsem to měl. Jinak ten kdo říká, že DR-Z není použitelné do terénu, že je to leda, tak na polňačku, tak je asi sračka, protože se stím neumí poprat v terénu a potřebuje chudáček ostrou, jak nějaká baba! Propleskat takového člověka Každopádně ze všech čtení a i dohadů s kamarády enduráky by to měl být krok trošičku zpět oproti DR i XR, tyhle dvě byli endurovější. DR-Z má větší váhu a více věcí na sobě (chladiče atd.) a v podstatě stejnej výkon. Ale na srdci mě bude hřát, že motor nebude dostávat takové kapky, jak vzducháče, když jsem se někde zadrbal v potoku apod. Úplně se těšim na to, že mi sepne ve sračkách v potoku, bez sil větřáček, já prostě bude šťastný, že motor dostává to co potřebuje a udržuje si teplotu, aby byl v kondici a nepřetahoval se. To u mě platit aspoň nemůže, já se budu hodně přetahovat ze začátku, protože jsem natom 5 čistých měsíců neseděl. Uvidíme, jak nám to spolu půjde a už se na to nehorázně těšim. První test by mohl proběhnout za dva týdny, tak zlehka. Budu psát do deníku...

razde
razde napsal 09.02.15 v 17:47

Pěkná,líbí se mi, at slouží

Navrc.WR-F
Navrc.WR-F napsal 30.03.13 v 10:00 10b.

Pěkny DR-Z Kde na to člověče furt bereš?
Stačí ti výkon? Já jsem DR-Z zkoušel a zdálo se mi že to vubec nejede. Přijde mi, že jede zhruba tak jak WR 250X.

Ale jinak hodně pěknej stroj a časem si to asi taky pořídím jenom na takovy to domácí prdlání

Alexanderovic
Alexanderovic napsal 13.03.13 v 21:55 10b.

taky po ní pokukuju, tak si cenim kazdy kritiky

Lopp
Lopp napsal 13.03.13 v 11:28 10b.

Pokud nechceš vyloženě zavoďáka, DR-Z je nejlepší volba Pro hobíka naprosto super stroj, po všech stránkách. Jen bacha na ty chladiče, vím o čem mluvím Tak hodně šťastných offroad kilometrů!

Kaduhaz
Kaduhaz napsal 12.03.13 v 20:01 10b.

Krásná Přeju hodně štastnejch kiláků v bahně