Suzuki DR-Z400S (2008)

Vlastník -sun-
Vloženo 13.1.2014
Aktualizováno 2.6.2014

Ježdění na enduru je úplně o něčem jiném. Je to super zábava!

První dojmy - Předešlá motorka, která je ještě v garáži, ale možná na jaro půjde(uvidíme), je Intruder 800. Momentálně jsem ho vyměnil za poloviční obsah, poloviční počet válců, ale taky poloviční váhu a zhruba stejné kw a drapáky :-)

Tak motorka prodána až na Slovensko. Dlouho se sice neohřála, ale aspoň trochu jsem zjistil co je to enduro. Vzhledem k okolnostem jsem se ale vrátil zase na silnici tím, že jsem pořídil Horneta 600 . Tak snad bude bezproblémů sloužit dále.

První motorka choper, druhá enduro. Změna je život.
Drz mám už pár měsíců, několik vyjížděk je za mnou (díky brzkému setmění jich zatím moc není). Je to skvělá motorka. Moje očekávání naplnila na 100%. Vždycky jsem po nějakém enduru pokukoval, ty vysoké kozy se mi prostě líbí . Dlouho jsem po inzerci pátral a čekal, než se objevila ta moje. Bohužel jsem byl až jako druhý zájemce, naštěstí pro mě, první zájemce to vzdal, protože z ní nedosáhl na zem... takže jsem si pro ni jel já! Nikomu ani slovo, půjčit tajně vozík a hurá pro ni. Dovezl jsem ji na vozíku, přítelkyni řekl, ať se jde se mnou na něco podívat.. a když ji viděla na vozíku zajásala.. "Ta je překrásná!!!"...
No a teď zpět do reality... ve skutečnosti řekla "Ty ses asi zbláznil, fuj mě se vůbec nelíbí!" . Ale co už teď. A tak přišla další Suzuki do rodiny...

Ten pocit při prvních projížďkách, kdy člověk sedí tak extra vysoko (kór oproti chopru na který jsem byl zvyklý) byl zvláštní, ale rychle jsem si zvykl. Než jsem ale vyjel někam dál než kolem domu, koupil jsem si pořádnou výbavu.. hlavně když jezdím sám, ta bezpečnost není úplně košér.
Od podzimu do teď je v lesích okolo jen samé listí a bláto - ještě že tam mám drapáky, jinak bych se asi nikam nevyhrabal. Ikdyž nejsem žádný velký střelec a motorku ještě zdaleka nemám v ruce, za drapáky jsem rád . Ale v létě si chci DRZ vyzkoušet i na silnici.
Zatím jsem jen vyměnil olej s filtrem, má najetých necelých 10tis. km, takže zatím by to mělo být v pohodě. A sundal jsem zadní blinkry, protože při jednom výjezdu se mi podařilo pravý blinkr odrovnat...
Jelikož bydlím většinou u přítelkyně a v okolí jsou samé lesy a louky (začátek valašska), je enduro skvělá volba. Prostě jen někam jedu, ani nevím kam... většinou na nějaký kopec na horizontu, cestou necestou. Cestou zpátky jen tuším, kterým směrem bych měl jet a tak jedu... mimo cesty, přes les... prostě úplná volnost. Teda pokud člověk nenarazí na vyjeté metrové koleje od těžké techniky lesáků a nezapadne tam po kolena do vody. Občas je to boj, ale vo tom to je
Jinak DRZ jsem si vybral hlavně proto, že to není žádné ostré enduro, které by mi hned nakopalo prdel, ale dokáže mě taky hodně potahat. A servis na ní je taky jinde než u ostrých brášků. Beru ji jako takový vstupní bod do světa off roadu.
Přidávám pár fotek ze sobotní vyjížďky (11.1.2014). V lednu tak krásná počasí má své výhody. Ale na sníh se s DRZ taky těším

Razol
Razol napsal 11.03.15 v 16:59

super

Lubos92
Lubos92 napsal 26.03.14 v 21:43

Pěkná .

Bugs
Bugs napsal 16.01.14 v 13:50

Enduro je super! Motorka krásná, přítelkyně si zvykne!

sancho66
sancho66 napsal 16.01.14 v 08:32 10b.

Paradni motorka, super fotky!!!

-sun-
-sun- napsal 16.01.14 v 07:58

Díky Ty pohledy do krajiny z těchto kopců jsou fakt úžasně