Suzuki DR-Z400S (2008)

Vlastník frank79
Vloženo 23.6.2018
Aktualizováno 24.6.2018

Ideální motorka pro vstup do endura, která nováčkovy nenakope hned prdel

První dojmy - Motorka mi padla hned do ruky, ale výkon mi přišel trochu mdlej, coz sem později v terénu naopak ocenil.Oproti silniční motorce sem byl zaskočenej, jak to vůbec "nebrzdí" !!!

Motorku bych doporučil pro - pro začátečníka hledajícího opravdu bezůdržbový stroj

Doplňky na motorce - Širší enduro stupačky, blastery, laďák, jiná řadička,silnější duše, atd.atd. vše už od předešlého majitele.

Kamarád mě už delší dobu vondal ať si k silniční motorce pořídim i nějaké to "házedlo do lesa" na prodloužení jarní a podzimní sezóny. Dlouho sem jeho tlakům odolával, až při jedné zimní kávě opět přišlo na řadu téma enduro. Jelikož sem chtěl bezůdržbového "otloukánka" tak sem o ničem jiném než DRZ 400 nepřemýšlel (zatím ).
"Hele jeden kluk s náma před lety na DRZ jezdil, zavolám mu, aby Ti řekl nějaké zkušenosti ". To byla věta, která vše rozhodla, páč onen dotyčný zrovna koupil exc 350 a že na jaře bude Suzuki po 8letech prodávat... no a tak sem si nadělil první vánoční dárek ( těm co ještě věří na Ježíška se omlouvám 😉 ).
Co Vám budu povídat, těšil sem se na jaro jak malej Jarda. Tu zimu nebylo při víkendových pitkách jiné téma než enduro.(mimochodem se nám podařilo zlomit pro terén ještě jednoho silničního kamaráda)
První vyjížďka byla seznamovací a měl sem chvílema pěkně nas..no v kalhotách, když sem se snažil kluků udržet, přece jenom poprvé v terénu je to jiné než 20let na silnici. Nicméně mě jízda v terénu tak chytila, že sem nemyslel na nic jiného. Motka krásně táhla odspodu, což bylo pro nováčka super a za nedlouho mi nedělalo problém se udržet kámošů na ostřejších strojích. DRZ zvládne i náročný terén, zaleží pak hlavně na rukách , ale na trať to určitě není, konstrukčně stará vidlice na to nemá a v zatáčkách už je znát ta váha a že to opravdu bídně brzdí. Časem mi začal chybět výkon nahoře, který by poslal přední kolo kdykoliv do nebe a možnost si i v rychlosti před nenadálou překážkou vrknout. Po sérii několika zahození ve výjezdu začne člověk pociťovat vysokou váhu atd., ale to je daň za to, že DRZ je opravdový bezůdržbový traktor, do kterého lejete jen benzín a pak už jen voráte a voráte Motorku bych doporučil každému do začátku, je krásně čitelná a tupá jak babičky rejč na zahradě za rok a půl sem jen lil benzín, měnil na jaře a na podzim olej a čistil filtr. Suzuki sem si opravdu zamiloval a myslel, že si ji jako druhou motorku co doma nepřekáží nechám ještě hodně let, což se ale změnilo po té, co mi kamarád Jirka, kterého sem taky do endura navondal, půjčil svoje nové KTM EXC-F 350 a já se znovu zamiloval... ale to už je jinej příběh

Barney
Barney napsal 26.06.18 v 07:21 10b.

Nástupce legendy DR350