Honda F6C Valkyrie (1999)

Vlastník mlukes
Vloženo 16.1.2024
Aktualizováno 18.1.2024

Valkyrie, Honda GL1500C, F6C a nebo taky Goldwing bez kapoty

První dojmy - Je to trochu větší než předchozí XVS650. Je to trochu těžší než XVS650. A je to mnohem zajímavější svezení než s XVS650. :-D ( a to jsem měl Dragstara rád )

Motorku bych doporučil pro - Pro každého. Doslova. Tuhle mašinu si užiješ i když nejezdíš. Dej si k ní do garáže židli a jen se dívej. I to stačí.

Doplňky na motorce - Brašny, Válec, 6to6 pipes aneb 6 válců-6 výfuků. Jinak nic moc dalšího ta motorka ani nepotřebuje.

Jak jsem psal v popisu mojí XVS, chtěli jsme s manželkou něco trochu většího než byl Dragstar. Chtěli jsme něco trochu silnějšího. Tak proto.

Valkyrie. V době, kdy přišla na trh to byla pecka. A ani dneska by se nemusela stydět za proporce, za objem ani za výkon.

Je těžší, je větší než většina motorek, ale ovládá se docela dobře. Při srovnávání se člověk musí držet doby, kdy byla motorka vyrobená. Nedá se srovnávat s dnešní produkcí, kdy mají motorky všemožné elektornické fičury a řidič se jen veze.
Tenhle stroj není těžké řídit, ale asi taky není pro někoho, kdo má čerstvě papíry. Jako první mašinu, za mne ne.

Motor. I na dnešní dobu je to skvost. Vizuálně mamut. Kupa chromu. Ta hmota jakoby řvala na kolemjdoucí "bacha, zrovna jsem slezla z kovadliny a dám vám na prdel"
Ale ve skutečnosti je to beránek. Sametovej beran. Niklákovej test? I v tom pokročilém věku žádný problém. Ten motor nezná vibrace. S trochou nadsázky jde říct, že v převodovce stačí mít dva kvalty. Jedničku a pětku. Ale ono by se to rozjelo asi i na tu pětku. Jasně že to není žádná raketa, neutrhne ti ruce, nesundá ti trenky z prdele jak by řekl Pepa Sršeň. Ale ten výkon a krouťák tam prostě je. Před vesnicí na pětku zpomalit na těch 50km/h ( a třeba i na 40 ). Za vesnicí zase přidat a jet. Bez podřazování. Proč ne?

Brzdy? Odpovídající, dostačující, nezáludné. Podvozek? Bez připomínek. Možná se to trochu kroutí v náklonu na nerovnostech, ale to může být věkem. Možná taky nemám 100% v kondici zadní tlumiče - teprve se na ně chystám.

Pohodlí? Před sebou mám origo plexi. No plexi, ono je to spíš okno. Ještě při cca 130km/h nemusím mít zatažený štítek u helmy. Vítr není znát. Vzadu na manželku asi fouká trochu víc.

Celkově k tomu stroji není moc co dodat. Není moc co vytýkat. To se prostě chválí samo.
Vzhledem ke stáří a nájezdu ji nechci trápit cestama po Evropě. To už si holka užila dost u předchozích majitelů. Já ji nechám v klidu užívat "důchodu". Na cesty dál mám v plánu pořídit něco jiného, nového. Něco co bude sloužit, ale určitě už neseženu nic s podobným charakterem. ( leda že bych pořídil Raketu od Triumpha )
O prodeji Valkyrie ani nepřemýšlím, takže do garáže spíš přibude další kousek. Mimo to, i kdybych už nejezdil, tak prodat Valkýru mi manželka zakázala. Chodíme se na ti přes zimu dívat, když už se nedá jezdit a dělá nám radost i jen ten pohled na to dílo.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 23.01.24 v 11:56 10b.

Na tenhle nahatý motor je ještě krásný pohled. Nová je také pěkná, ale už to není nějak ono.

Normik
Normik napsal 21.01.24 v 20:47 10b.

Krasavice

Bloodhawk
Bloodhawk napsal 21.01.24 v 12:51 10b.

Jó Valkýra, to je výjimečný parník. No a tahle vypadá bezvadně. Holt černá a chrom. Co dodat..
Milion šťastných kilometrů a bezpečných návratů vinšuju.

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 18.01.24 v 21:22 10b.

hezký kousek a ta radost z ní nemá chybu .
Tak ať slouží a dělá jenom radost .

Appe
Appe napsal 17.01.24 v 18:45 10b.

Hezký kousek. Ať slouží a dělá parádu