renocar_unor

Honda F6C Valkyrie (1997)

Vlastník Valkyre
Vloženo 25.10.2015
Aktualizováno 26.10.2015

Právě dovezená Honda Valkyrie ze SRN v originálním super stavu, najeto necelých 18 tis. km, od prvního majitele.

První dojmy - Po Aprilii Maně, kterou mnozí považují za přerostlý skútr, jsem měla trochu obavu, jestli jsem si neukousla pro ženskou příliš velké sousto. Přeci jen je Valkyrie kus motorky a na rozdíl od bráchy Goldwinga bez zpátečky. Překvapila mě ale, jak skvěle je vyvážená. Manipuluje se mi s ní mnohem líp než s o mnoho lehčí Manou. Do ruky padla skvěle, jezdí se mi na ní báječně. Navíc zvlášť teď na podzim musím velmi ocenit, jaké je na ní teplo :-). Přední štít kryje před větrem i nohy a šestiválec slušně přihřívá zespodu. Je to prostě pohodlná motorka (už mi taky není dvacet), sice žádné žihadlo, ale na pohodové ježdění špička.

Jsem ženská, takže to byla láska na první pohled. Silná, krásná, pohodlná, příjemná do ruky, prostorná. Jízda je na ní překvapivě snadná a komfortní. Motor zabírá od velmi nízkých otáček, klidně okolo 1500, nad 3500 už je trochu živější a projeví se obsah. Nemám ráda uřvané stroje a šestiválec si přede jako kotě, takže sice neupoutává pozornost řevem už z kilometrové vzdálenosti, o to větším je pak překvapením. Trošku slabší je manipulovatelnost v malých rychlostech a ostrých úhlech, je to přeci jen kus železa, ale zatím si na sebe zvykáme, tak myslím, že se to podá. Vzhledem k typu motorky jí rozmlácené silnice nedělají moc dobře, je trochu tvrdší, ale dá se. Naopak zase vzhledem k hmotnosti drží na asfaltu jak přibitá, nerozhodí jí žádná díra, vichřice ani jiné silniční záludnosti, prostě furt drží krásně stopu a nekroutí se. Zatím máme najeto asi 1000 km (je doma teprve měsíc a počasí už taky nic moc), tak uvidím po další sezóně a doplním pak zkušenosti.

Bindik-Verča
Bindik-Verča napsal 02.10.18 v 18:36 10b.

Nádhera mám jí taky Velká spokojenost

JMdragstar
JMdragstar napsal 08.01.16 v 23:28 10b.

dzarmil
dzarmil napsal 31.10.15 v 19:03 10b.

No určitě idealní motorka pro holku ,v pěkném originálním stavu .Přeju radost a pohodu v sedle .

Lucky_Boy
Lucky_Boy napsal 28.10.15 v 19:32 10b.

Tak to je odvaha Super stroj Hodně šťastných km a jasných 10b

Boža
Boža napsal 27.10.15 v 22:51 10b.

Jeden z mých favoritů je to nádhera dávám 10 bodů