Honda F6C Valkyrie (1998)

Vlastník majoo
Vloženo 7.1.2018
Aktualizováno 11.6.2018

Spokojnosť. Silný stroj. Je to dovoz z USA. Motorka dlho stala a bolo na nej treba mensie upravy.

První dojmy - Prve dojmy? Presiel som z dvojvalca a ten triasol. Tento motocykel netrase a trochu mi to chybalo.

Je to moje druhé moto. Prechádzal som z kawy 1500VN a hladal som niečo čo ma zaujme- proste musela to byť láska ako hrom.😉 Rad jazdim na silných choproch.
Kamarad mi ponukol hondu valkyriu, že by ju vedel priniesť z USA. Proste, že dlho stála a nebude tam veľa investícii. Tak sme sa dohodli a asi o 6 mesiacov bola doma.Prvý dojem keď som si na motocykel sadol bol ohromný. Vidieť pod sebou tie valce a citit tu vahu bolo niečo WAU. Sedela ako keby mi bola vyrobena na mieru. Na motocykli nebola žiadna úprava. Trvalo nám asi dva týždne aby sme ju dali do stavu ako má. Prvá jazda bola plná očakávaní. Nevedel som sa dočkať. Nemam velke skusenosti s inými značkami tak popisujem moje pocity a trochu tak porovnávam s mojou predošlou motorkou. Motoricky je to delo. Ak máte pasažiera, tak motor to ani nepocíti. Predbiehanie či už v kopci alebo na dialnici je dynamické a nemusíte vôbec podraďovať. Mal som za sebou 105 kilového chlapa a môžem povedať skoro mu cvrklo čo som s ním odjazdil. 😂. Motor sa hneď dá do otáčok a hneď máte vietor vo vlasoch. No tu musím poznamenať, že motory hondy valkýrie nie su uplne tiche. Pri jazde môžete počuť šušťanie a možno aj iné zvuky. Niekomu to môže vadiť a z dlhej jazdy môže byť nervozita... Je to z dôvodu , že valkýrie majú čelné ozubenia v motoroch. Čo sa týka rozloženia váhy motocykla, tak to určite pocíti každý. Keďže honda má väčši motor tak tú váhu cítiť viac na prednom kole a samotné zatáčanie v zákrutách je také ťachšie. Motocykel ako keby chcel ísť rovno. Takže tu som si dával pozor. Nie je to také obratné. Veď to má váhu. Niet sa čomu čudovať. Prevodovka je 5 stupňová a môžem povedať, že si to pýta ešte 6 -ty prevodový stupeň. Bol to zvláštny pocit keď som mal zaradený 5-ty supeň a neustále som rozmýšlal čo tam mám. Tu tiež musím poznamenať že sa stavaju pripady ked pri kazde od 70 do 80 km/hod a najme ked jazdite do kopva počuť nežiadúce zvuky. Ževraj jd to častá vada u tychto motorkach. Keďže mám výšku 187 cm a z toho dlhé nohy, hmm tu mám problém si vyložiť nohy na predné stupačky. Po vyložení ma chytaju kŕče a tak som tie supačky zdemontoval. Ano viem, nie je to chyba motocykla ale vo mne 😐. Dokonca keď stojím na mieste a chcem sa nohami posunúť či už do zadu alebo sa otočiť, tak ďalšie krče v nohách. Pravdepodobne moja výška nie je stavana na ten motocykel. Rád jazdím dlhé trate a vydržím sedieť asi 2 hod. Potom 20 min.prestávka a môžem pokračovať.

Je to dobrý stroj a už ho mám 6- tu sezónu a s motorom som okrem výmeny náplni nemusel nič robiť. Veĺa ľudí sa bojí tých šiestich karburátorov. Nemusíte sa obávať.

Majo

Čadil
Čadil napsal 24.03.18 v 07:54 10b.

krásná

VPS16
VPS16 napsal 14.01.18 v 11:39 9b.

Pěkný kus motorky.

Targus
Targus napsal 10.01.18 v 08:55 9b.

Na kŕče v nohách si zober dvakrát, trikrát denne horčík . Magnesium Lactici, kúpiš bez lekárského. A večer pri telke preťahovať, preťahovať, preťahovať. Neveril som, pomáhá to.
Za prípadné chyby v slovenčine sa ospravedlňujem.