Honda Forza 125 (2019)

Vlastník one_dream_ride
Vloženo 26.12.2023
Aktualizováno 26.12.2023

Luxusní jízda na motorce, která předčila moje očekávání.

Motorka koupena od Chiswick Honda

První dojmy - Forza mě nikdy během najetých 66 000 km nezklamala. Projela se mnou 11 zemí a maximální prožitek a spolehlivost. Pohodlná jízda s obrovským úložným prostorem pod sedačkou a v top boxu.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná jak pro městské jízdy tak i pro touring, cestování na delší trasy. Ovšem je třeba respektovat že jde o 125cc a upravit styl jizdy. Jezdit denně menší vzdálenosti, pomletech praxe jsem zjistil že ideální je cca 200-300 km denně, s přestávkami okolo 60 km na protažení a pauza motoru také je třeba dbát na to aby se jezdilo po dálnici když se jede dlouhá cesta a maximální cestovní rychlost mezi 90-100 km/h.

Doplňky na motorce - Shad Top box (kufr)

Akrapovic výfuk s katalyzátorem

Forza jezdí luxusně, ale je třeba se o ní pečlivě starat. Měním válečky téměř každých 2000 km a nechávám celou spojku rozebrat, vyčistit a namazat. Variator měním každých 6000 km a zbytek spojky každých 8000 km. Tím mám zaručeno že rozjdedy, automatické řazení je naprosto luxusní.

Najeto mám přes 66 000 km po celé Evropě kterou jsem přejel čtyřikrát od roku 2019. Naprosto jedinečný zážitek a doporučuji všem si udělat čas a na motorce vyrazit po světě. Nechal jsem se inspirovat Itchy Boots, ženou která jezdí po celém světě.

Jsem především silniční jezdec a trvale žijí už 20 let v Londýně.

Kdyby měl někdo cestu okolo Londýna dejte vědět.

one_dream_ride
one_dream_ride napsal 26.12.23 v 21:26

Ahoj, díky za pozitivní komentář

Přizpůsobil jsem styl jízdy velikosti motoru i suché spoce. Olej měním každých 1500 km. Hodně věcí včetně čištění spojky si dělám sám. Strávil jsem celý rok 2022 trávením ve volném čase u úžasného mechanika abych se naučil spoustu věcí si udělat sám.

Je úžasné se starat i motorku, jezdí pak naprosto luxusně a bezproblémově.
Nikdy mě nenechala v problémech.

Na 350cc bych denně jel 400 km, na 125cc jen cca 200-250 km. Nesmí se to huntovat.
Vrátil jsem se ke 125kam neboť součástky jsou tady v Británii fakt levné a neustále dostupné.

Vám přeji také spoustu kilometrů a bezpečné jízdy.

motosvět
motosvět napsal 26.12.23 v 21:19 10b.

Ahoj, na 125 odvážné cesty (ohledně výkonu myslím). Dostává péči jako moje Forza 350
Ať jezdí