Yamaha XSR 900 (2022)

Vlastník Doyle74
Vloženo 10.9.2023
Aktualizováno 31.1.2024

Stylový vzhled, vynikající motor a super ovladatelnost.

Motorka koupena od FIRMA:PEMM Brno, spol. s r.o. (Brno-Bohu

První dojmy - Po prvních kilometrech testovací jízdy jsme hned věděl , že jsme si souzeni. Velice mi sedl posed a celková ergonomie motorky a přechod z MT07 byl naprosto hladký. Mimo vzhledu se mi líbí také projev a zvuk motoru, byť ten zrovna moc krásy nepobral. Brzdy jsou dostatečně slušné a podvozek na první pocit dobrý.

Doplňky na motorce - Sportovní držák značky - originál Yamaha

Držák telefonu a USB nabíječka/zásuvka

Ochranné kryty motoru - M-Style

Padáky motoru - Rutan - dvoubodové

Přední kapotáž racer

Laděný výfuk Ixil

Protiskluzový gumový polep nádrže

Padací protektory v osách kol
Reflexní proužky na ráfcích

Ochranná mřížka chladiče

Na nádhernou plechovou nádrž skvěle padnoucí magnetický tankvak Held z Bonmota

Krovka na sedlo od S2 Concept

XSR 900 jsem zvolil vcelku spontálně. Především jsem chtěl tříválec, protože se mi líbí jeho projev a věděl jsem že na motor CP3 jsou převážně kladné recenze, což bylo jedním z hlavních důvodů mé volby. To jsem potvrdil po prvním otočením plynu. V hledáčku byl ještě Triumph street triple RS, ale nakonec jsem propadl Yamaze, kde mě zlákala opravdu dobrá nabídka prodejce a především možnost zvolit nějaké originální doplňky za 20 000 zdarma. Najeto mám zatím málo protože kroutíme teprve první zajížděcí kilometry, ale vše zatím funguje naprosto skvěle. Nejostřejší mapa je naprosto čitelná a nevyděsí, elektronický plyn je oproti předchozím generacím bez velkého škubání, kladně hodnotím také funkčnost oboustranného řazení. Ideální mašina na rychlé protahováky a sportovní jízdu. Na cestování to moc není , ale to taky nebylo účelem koupě.
Edit: Krátké zhodnocení po 3000 km.
• Jede to skvěle, zvuk nad 6000ot. je i z té bandasky famózní.
• Rychlořazení: nahoru - z 1 na 2 je lepší přes spojku, dál už je to absolutně sametové. Dolů – občas se mu nechce z 6 na 5 – jak když šlápneš na gumu jinak OK. Problém je při nouzovém brždění, když se nestihne odřadit například ze 4.ky, na místě je pak problém se spojkou přinutit převodovku odřadit dolu na neutral nebo 1. Při každém stupni se musí vždy trochu pustit spojka do záběru a pak zas znovu zmáčknout. To je vopruz – tady to má rezervy. Když toto ale pominu – za normálních okolností funguje dobře.
• Přední vidlice: asi bez výhrad – funguje dobře
• Zadní tlumič: Když se mu více naloží, má tendenci se houpat. Zkusím pořešit nastavením, ale spíš to v budoucnu vidím na výměnu za nějaký lepší.
• Řízení: Řekl bych že přesné, nicméně i přes delší kyvku je nervóznější při sportovní jízdě a s odlehčeným předním kolem na výjezdu ze zatáčky řízení trochu kmitá. Je to nepříjemné hlavně když se motorka přehazuje z jednoho náklonu do druhého v nějaké rychlejší vlásence. Zkusím instalaci tlumiče řízení a uvidíme.
• Byť na to zrovna moc nedám a u předchozí MT 07 jsem neviděl žádný rozdíl a neřešil jsem musím konstatovat, že CP3 opravdu více chutná prémiový benzín nejlépe více oktanový (např. Verva 100) Ne že by to lépe nebo více jelo, ale jsou rozhodně znát menší vibrace a celkově pocitově hladší průběh při zrychlování.
• Jinak je to žrout pneumatik . Hlavně zadní Bridge S22 už toho má po těch 3000 dost. Dávám jí tak maximálně ještě 1000 možná ani to ne a je po ní
Suma sumárum, i přes jisté výhrady je to skvělý a zábavný stroj ! Rozhodně nelituji koupě. Věřím, že některé neduhy ještě odladíme.

nevo7
nevo7 napsal 19.02.24 v 16:44 10b.

Na tu polokapotu už čakám 4 mesiace, ešteže je zima. Už sa teším na dodanie a inštaláciu. Vždy som bol na polokapoty a táto originál Yamaha je úplná pecka.
S tým zastavením na 4-5 rýchlostný stupeň a potom skopanie na mieste dolu, je pravda. Nejde to dobre. A tiež sa mi zdá, že na benzín 95 to má viac cukavý prejav, jazdím na tom do práce, v zápchach to poznať.

Hříbek
Hříbek napsal 31.01.24 v 21:30 10b.

Moc pěkná s tou kapotkou je to topka

jawatar
jawatar napsal 17.09.23 v 10:02 10b.

Krásná mašina!Ten motor je úžasnej! Celé v retro,no paráda!

Pajoš.CB
Pajoš.CB napsal 12.09.23 v 07:47 10b.

moc pěkná

Fyro
Fyro napsal 11.09.23 v 12:08 10b.

Tohle je podle mě jedna z nejhezčích motorek a barevných kombinací co jsou teď ke koupi