BMW F 650 GS (2012)

Vlastník mrazikovo
Vloženo 4.9.2023
Aktualizováno 21.3.2024

Stroj pro vstřebávání cestovatelských zážitků

Motorka koupena od FIRMA:Pavel Vojtek - MotoGO (Benešov) - Vzorný prodejce s příkladnou péčí o zákazníka

KTM 390 Adventure: GS bude pro moje cestování vhodnější

První dojmy - GS, ač ,,holčičí" je úplně jiná motorka, než cokoliv z těch co jsem doposud sedal. Ač jsem BMW nechtěl, tak mne k němu pragmatická úvaha a rozum dovedl. Zatím jsem na něm nakroutil jen tisícovku, ale už chápu jeho oblibu mezi cestovateli.

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele

Doplňky na motorce - Boční vario kufry, komfortní sedlo

Po ročním vlastnictví Svartpilena a cca 25tis spokojených naježděných kilometrech po Evropě jsem došel do bodu, kdy už pro mé cestování měl Svartpilen limity. Jednak absolutní absence výbavy, nosičů, zavazadel atd, ale hlavně ta pidinádrž. Ta byla největším limitem. Proto jsem se začal rozhlížet po nějaké alternativě. KTM 390 Adventure se jevila jako vhodný kandidát. Motoricky mi Svartpilen stačil, tudíž by mi měla stačit i Adventura. Trošku jsem u ní bojoval s výškou, nicméně jsem se rozhodl jí vyzkoušet. A potom jsem objevil inzerát na celkem ne mnoho ojeté žluté GS. A ta barva rozhodla. Nikdy jsem k BMW netíhnul a ke GS už vůbec. Ale ta žlutá, ta na mě působila nějak magicky a GS mi v této barvě přijde neodolatelné. No tak ho mám doma.
Po první tisícovce km jsem se svým výběrem spokojen. Mezi cestovateli je GS stálicí a já věřím, že i mě povozí za mnoha zážitky. Motorka je velmi dobře ovladatelná a celkem i mrštná. Motoricky to není žádná raketa, ale solidní tah a sametový projev motoru umocňuje pocit komfortu, což je pro cestování dobrý atribut. Posez je hodně uvolněný a komfortní sedlo pohodě na palubě přispívá nemalou měrou. Trochu bojuju se světlama, protože jsem byl zvyklý na ledky, ale to nějak vyřeším. Hodně jsem četl o slabších brzdách. S tím se úplně neztotožňuji. Brzdy nejsou tak kousavé jako měl Svartpilen, ale rozhodně ve mně nebudí pocit nejistoty a brzdný účinek je dostatečný. Jen si ho musí člověk zasloužit malinko silnějším stiskem brzdy.
Více se rozepíšu, až něco najezdím.

21.3.2024
Od nákupu mám naježděno nějakých 8tis. Sedmičku jsem najel ještě na podzim, tisícovku už letos. loni jsem ještě v Říjnu stihl výlet do Bosny. Zatím se držím silnic, terén mne moc neláká. Dobré dojmy se po této cesty ještě umocňují. Mašina je pohodlná a pohodová. Nenutí mne dělat lumpárny, ale vychutnávám si na ní každý kilometr. Letos se chystáme na dvě delší cesty, cca 5tis. km každá. Jedna povede na jih a druhá naopak na sever. Už se moc těším a následně se o své dojmy podělím formou cestopisu.

Jirkil
Jirkil napsal 06.09.23 v 22:24 10b.

Také jsem si letos udělal se stejnou radost. Předpokládám že máš 800ccm jako já. Letos jsem byl již 4x v Rakousku a pak také Slovinsku, Chorvatsku a Itálii. Vždy dojela bez závad a spotřeba 3,9 je super tak užívej a cestuj.