Triumph Street Twin (2018)

Vlastník DoktorMax
Vloženo 1.9.2023
Aktualizováno 1.9.2023

klasika 80-tých let s podmanivým bublajícím, ale i svižně se vytáčejícím motorem na pohodovou jízdu klidně i pantátovského stylu

Motorka koupena od FIRMA:Karel Kovářík - Kmoto (Klatovy II) - Vždy spokojenost, je to naše již třetí motorka od p. Kovaříka.

Brixton Cromwell 1200: velké velké dilema- za cenu nového Triumpha 900 nový Brixton 1200... ale opravdu moc tvrdé sedlo na moje ježdění.
Triumph Bonneville 900: Retro vzhled ještě o 20 let starší, než Speed/Street Twin

První dojmy - Pořád chci mít otevřenou přilbu a poslouchat motor, pohodová vzpřímená jízdní pozice, nádherné klasické tvary, ale snadno poškrábatelná nádrž :-(

Motorku bych doporučil pro - Pro pohodáře, kteří se chtějí pohodlně svézt a chtějí styl, tradici a nepochybně i určité zvýšení si ega :-). Pro ty, kdož se nebojí, že i mimina v kočárku se budou posazovat a zírat při projíždění kolem nich.

Doplňky na motorce - Při přivezení z Itálie:
- zadní kožený kufr Shad
- boční odnímatelné látko-kožené boční tašky
- vyhřívané rukojeti řídítek
- držák na mobil s dobíjením
- prodloužení předního blatníku
- elegantní retro padáky
- na zakázku dodělávané samolepky- nápisy Triumph a "rychlé pruhy" na nádrž (výroba kamarád a soused)
- plexi Puig (asi nejvíce problematické stran upevnění na tento konkrétní typ motocyklu)

Vše se rozhodlo článkem na Motorkářích a Motocyklu počátkem roku o Brixtonu Cromwell 1200 a následovalo studování, srovnávání, shlédnutí videí o Brixtonu. A pak najednou srovnání Brixton vs Triumph. Mnoho bezesných nocí a pak zase mnoho snových dní, než bylo možno obě motorky v jeden den vyzkoušet na výstavě Motocykl 2023. A tam to přišlo - zamiloval jsem se. Manželka už to ví - slečna rozumně zajetá (23 tis km), po tatínkovi Angličanka (Triumph), po mamince Italka (import z Itálie), má vepředu trčící 2x krásné stojaté (...válce). A ta prdelka! A tak jsem požádal sňatkového agenta p. Kovaříka z KMoto Klatovy, jestli by mi ji nedovezl k oltáři dopravního úřadu v Klatovech. Tam jsme si společně řekli své "ANO" a dostali společnou novou SPZtku Toto se stalo na jaře 2023 a před námi byla budoucnost.

24 tis km - za studena motor se převalí a po pár vteřinách chcípne. Hlavně, když ji vyvezu z teplé motorkárny ven do chladu. Aha- bude to určitě svíčkami ! Výměna... a nic. No aspoň mám nové svíčky...

25 tis km - Triumph Dirnberger Cham - fakt mi to chcípání s nutností dvakráte brnknout plynem při startování štve. Tak se domlouvám s p. Kabourkem a vezu mu do Chamu (cca 50km) na vymazání chyb a základní kontrolu. Vymazáno a motorka opět asi měsíc šlape a pak pomaličku, potichoučku se vrací zpátky na polovinu potíží. Tak neřeším a jezdím.
Odjíždíme s kamarády do Dolomit- cestopis zde

26 tis km - srpen 2023 - s ohledem na to, že jsem měsíc mimo ČR, domlouvám servis roční u mého dvorního servismana všech motorek, čtyřkolek a skútrů - Profi Quad Klatovy u p. Davida Babky. Kluci mi mění na přání opotřebovaný řetěz a rozetu, všechny náplně a filtry.

sfv
sfv napsal 03.09.23 v 22:31 10b.

Krásnej Anglán!

Guzo
Guzo napsal 02.09.23 v 12:38 10b.

Určite lepšia voľba ako Brixton 1200.
Tento týždeň som ho (Brixton)obzeral v obchode. Sedlo nebolo možné nacvaknúť. Kolík bol asi 1cm za dierou zámku.
Keď si dovolia pustiť do sveta takýto šmejd,aká je potom kvalita zvyšku motorky?
Nech ti Twin dobre slúži .