Triumph Street Twin (2022)

Vlastník ViliamD
Vloženo 15.3.2022
Aktualizováno 15.3.2022

Modern klasik, ten název to vystihuje. Krásně propracovaná motorka na projíždění se po okolí, do města. Ale klidně i dál.

Motorka koupena od FIRMA:DK auto-moto (Praha 4-Hodkovičky) - Solidní přístup, Motorku mi zapůjčli na 4 hodiny, jenom za zálohu a benzín. Odpověděli na všechny dotazy a nevadilo, že jsem přišel 3 krát a kupoval vlastně nejlevnější model.

Moto Guzzi V7 850: Byla to první volba. Zdála se mi ale trochu těžkopádná, hůře ovladatelná, těžší. Ani ten zátah nebyl, jak jsem si představoval. Líbile se mi, že je to vzduch, kardan, Ale to bylo vše. Chybělo nadšení, žádný WOW efekt.
Honda CMX1100 Rebel: Druhá volba, celkem logická když jsem jezdil 4 roky na Hondě 500 Rebel. Taky jsem ji vyzkoušel u skvělého prodejce v Letech. Přijel jsem na 2 hodiny na servis a místo čekání jsem vyzkoušel velkého rebela. Super motorka, ale prostě jenom větší Rebel.

První dojmy - Hondu 500 Rebel jsem si koupil na rozježdění (4 roky:-). Už druhý rok jsem pokukoval po Harleých. Vzkoušel jsem jich pár, hlavné lehčí sportstery. Koukal jsem po Guzzinách, dokonce i audace jsem zkusil. Pak když u Streetu Twinu zvýšili výkon na 47 kW tak jsem se rozhodlo ho zkusit. A dostavil se ten wow efekt. Všechno na motorce bylo akorát. Všechno sedělo, ani vysoká, ani nízká, nohy super, pohodlná...No a když jsem otočil plynem, tak to byla paráda. Ten výkon a krouťák tam je fakt znát. Ano motorka mi padla do ruky:-)

Motorku bych doporučil pro - Je to motorka jednoduchá, lehce ovladatelná, nízká. Vhodná do městké dopravní džungle:-) i na venkov. Je pro klidné jezdce, kteří ale chtějí aby se to rozjelo, když za to vezmou.

Doplňky na motorce - Zatím štítek, ten se moc povedl a ochranný plech pod motor. Určitě koupím brašny, ale musím vybrat stylové ale i praktické, tak uvidím.

Minulý rok jsem dal malý výlet na Rebelu. Dva dny, dohromady asi 500 km. Další 3 dny jsem se z toho zotavoval, jak jsem byl rozlámaný. V7 i Velkého Rebela jsem měl již vyzkoušené, tak jsem se vydal do Triumphu zkusit Street Twina. V podstatě jsem se zamiloval na místě. Začínal podzim, tak jsem podal inzerát. (mimochodem, za 5 sekund od zvěřejnění na Motorkářích byl Rebel prodaný, asi jsem ho dal levně) .
Pohodlí - Posez s nohami pod sebou, ne vepředu. Takže nedostávám rány do zad. Sedačka super, vyšší o 0,5 cm proti modelu 2020, asi je to znát, tlumení super pohodlné.
Ovladatelnost - motorka je lehká a lehce ovladatelná, do zatáček padá až trochu ochotně, ale zvykl jsem si asi po 50 km.
Výkon - na těch menších HD (do 1200) jsem měl vždy dojem, že jsou ty motorky těžké, hůře ovladatelné a nejedou. Když jedete na ST 90 km/h, máte 2800 otáček a otočíte plynem tak motorka vystřelý. Zjišťuji, že takový motor mi vyhovuje.
Brzdy - OK hezky dávkují. A propo, nastavitelné páčky, nevím jak jsem bez nich mohl žít a jak jdou zlehka.
Spolujezdec - určitě se vejde a to pohodlně.
Motorka je určená již podle názvu do města a okolí. Určitě zvládne (a to pohodlně) i nějaké delší cesty např. Alpy. Na Balkán bych na ní nejel.
Zatím zajíždím a seznamuji se. Už se těším až bude teplo a budu mít po prvním servisu.
Zapomněl jsem na zvuk, to se musí slyšet. Bomba. Určitě bych na výfucích nic neměnil.

Myschan
Myschan napsal 28.03.23 v 09:19 10b.

Pěkná motorka a to sedlo jen tiše závidím

Všudezdejší
Všudezdejší napsal 20.02.23 v 15:18 10b.

Nádhernej klasickej Triumph, vlastně si až říkám, proč jsem se na něj nejel podívat? Ale mě ta moje MG V7 s tím jejím charakterem, palicema do stran, kardanem, krásnejma budíkama a vůbec vším tak uhranula, že jsem prostě nikam nepokračoval. Ať ti dělá velikou radost a ať už se brzy svezeme.

Paťa
Paťa napsal 14.09.22 v 07:53 10b.

Moc pěkná klasika!

nexus
nexus napsal 27.03.22 v 11:21 10b.

jj klasika --

Matesimo
Matesimo napsal 15.03.22 v 21:29 10b.

Moc krásná motorka se super zvukem motoru.
Určitě přidávej další info o zkušenostech po zajetí