BMW R 1150 R (2002)

Vlastník Beebo
Vloženo 31.8.2023
Aktualizováno 31.8.2023

Cestovní motorka s ověřeným motorem a skvělým podvozkem

Motorka koupena od FIRMA:Auto moto Červený - APO (České Bud

První dojmy - Naprosto dokonalý podvozek s přední vidlicí Telelever se neboří a při jízdě přes nerovnosti a při brždění krásně žehlí nerovnosti a díry, takže motorka hodně odpustí jak na rovině tak v zatáčkách. Vše podtrhují vynikající brzdy se servem a s ABS. Lepší jsem na motorce ještě nezažil. Výborná je i jejich duální funkce kdy přední páčkou brzdí najednou obě kola - super!!

Motorku bych doporučil pro - středně pokročilému, klidnému jezdci a člověku co hledá víc než velký výkon motoru spíš klidnou motorku na pohodlné cestování a kochání se krajinou

Doplňky na motorce - Vyhřívané gripy, větrný štítek s deflektorem, zásuvka na 12V, originální boční kufry

Hledal jsem něco co nebude náročné na servis a na obsluhu. Něco trochu klidnějšího na čem se dá jezdit "kolem komína" i se vydat na delší trasu.
Motorka má i originální kufry, takže odpadá vymýšlení jak na ni něco nalepit aby to aspoň trochu vypadalo.
Další výborná věc jsou vyhřívané gripy.
Podvozek motorky je kapitola sama pro sebe. Díky přednímu uložení Telelever se nepotápí přední vidlice, motorka odpustí i pár drobných chybiček. Krásně žehlí nerovnosti. Dřív jsem musel přemýšlet abych měl všechno vyřešeno před zatáčkou než do ní vlítnu, tady je to jinak, motorka toho hodně odpustí a díky plochému motoru (boxer-jak jinak, je to BMW ) má oproti podobným strojům nízko posazené těžiště, což ještě víc pomáhá k lepší ovladatelnosti. Troufnu si říct, že kdo to má trochu v ruce tak dokáže klidně zatápět v zatáčkách i supersportům
Další skvělou věcí jsou parádní brzdy, Jedná se o duální brzdy BMW EVO s ABS, kdy se páčkou na pravé ruce ovládají najednou obě brzdy (přední i zadní) v potřebém poměru, odhaduji tak 80:20%.
Další hodně příjemnou věcí na této motorce je pohon zadního kola krdanem, odpadá tedy neustálá péče o řetězovku.
Moje motorka má i přední větrný štítek s deflektorem. Krásně odvádí prvotní nápor větru.
Jediné na co si pořád nemůžu zvyknout a na čem jsem zatím nenašel jediné pozitivum je bavorácká spocialita a to je rozdělené ovládání blinkrů na obě ruce, kdy vypínání je pak samostatným tlačítkem na pravou ruku ... nevím co tím soudruzi sledovali, ale za mě je to hrozná pí...ina ! (třeba si ale časem zvyknu)
Na co si ale zatím také nemůžu zvyknout jsou poměrně znatelné vibrace od motoru. Jak se oba písty melou proti sobě, klepe se to jako drahej pes. Ale zase abych BMW nekřivdil, dá se na to zvyknout (snad) a člověk by s vědomím tohoto faktu měl k BMW při koupi i tak přistupovat, prostě s vibracemi počítat dopředu ... je to prostě BMW !
Poslední nevýhodou, aspoň tedy pro mě je samotný až moc na můj vkus dokonalý podvozek, perfektně funguje, tlumí, péruje, ale na můj vkus mi dává strašně málo informací ze silnice, prostě moc necítím co se pode mnou děje. Na předchozí motorce (Yamaha XJR1300) jsem si užíval náklony až na samou hranu gumy, tady se zatím trochu bojím abych to nepřehnal... ale je to asi o zvyku, zatím jsem toho moc na R1150R nenajel, třeba si na sebe časem zvykneme

Tentum
Tentum napsal 04.09.23 v 19:49 10b.

Ahoj,

jo, vybral jsi si dobře. S tím servisem... No, koukal jsi na vstupní hřídel do převodovky, nelitá na ni spojková lamela? Vyčisti startér, namaž drážkové hřídele kardanu. Je na to spešl pasta od Castrolu. Co klapky na sání vzduchu, neklapou? Necvaká Ti napínák rozvodu? Každoročně měnit brzdovku, novou a kvalitní. A tak dále... ... Co se týče vybrací, když je úspěšně udělaná synchronizace válců, motor je klidný. Motor si pěkně vrní. Ať slouží a přeju Ti spoustu šťastných kilometrů

Mmm
Mmm napsal 03.09.23 v 08:03 9b.

Já jsem měl 1100r a jak píše kolega taky jsem neměl tak velké vibrace jinak jak píšeš ten podvozek dobrý, ale když se svezes na nějakém novém stroji tak už to není taková bomba

tomcruise77
tomcruise77 napsal 01.09.23 v 14:38 10b.

parádní boxík, ale ty vibrace nejsou normální. Máš udělanou synchronizaci?
Mě to teda nějak extra nevibruje, spíš se píše o velmi klidném projevu těchto boxerů.

Milan1963
Milan1963 napsal 31.08.23 v 22:15 10b.

Parádní Baworák.