Mikilon M96-250SAF (2010)

Vlastník Miki250
Vloženo 14.6.2023
Aktualizováno 14.6.2023

Motocykl, který se nápadně podobal Yamaze WR 250X, ale kvalitou se nedá vůbec srovnat.

Yamaha WR 250X: cena, chtěl jsem dát šanci Čínskému stroji, a navíc to byla moje první motorka po

První dojmy - Motocykl měl pěkný zvuk motorově dobrý, ale jak se později ukázalo všechno, ale opravdu všechno zde bylo špatně:) Ale díky za tu zkušenost!

Motorku bych doporučil pro - nekupovat!

Dal jsem šanci tomuto stroji, protože jsem si říkal, že firma Zhejiang Chaozhong Industrial Co Ltd založená 1997 už bude mít nějaké zkušenosti a vyladěné první chyby a vady na kráse, ale bohužel to tak nebylo...

Vždycky jsem byl fanda motokrosových a motárdových motorek, navíc jsem si tuto motoru kupoval ke svým čtyřicetinám a tak jsem ani nechtěl "přetáhnout" rodinný rozpočet nákupem "KSV tedy krize středního věku":) tak jsem místo krásné Yamahy WR 250X dal šanci tomuto stroji.

Motocykl jsem koupil za 22tKč na západě Čech, jel jsem pro ni s celou rodinou přes celou republiku. Prodejce byl fajn, vše ok. Byl jsem třetí majitel, původně byla koupena a registrována v Německu. První dva majitelé zde upravili první vady, jako byly výměny šroubů, karburátoru, ...ale další výměny a úpravy-opravy čekaly na mne.

Motocykl jel pěkně, s pěkným zvukem, maximální rychlost 90km/h, ale co vyjížďka, tak se něco pokazilo, prasklé plynové lanko, zteřelá benzínová hadice, benzínový ventil z "bláta", který se záhy zakousl a praskl; tvrdé sedlo; chyběl kryt řetězu; tachometr vydržel prvních 1000km pak se rozbil; tlumiče netlumily, zadní kyvka špatná; po 2 letech ježdění a opravování praskla také hřídel převodovky, opravil jsem a jezdilo se dál, ale už jsem věděl, že tato volba nebyla šťasná a motocyklu jsem se rychle zbavil.:)

Targus
Targus napsal 21.06.23 v 18:34 10b.

Mňo, první výtka - málo fotek a jen z jedné strany. Já bych tolik neskrblil...
Jinak docela solidní popis, ale já bych ještě přidal. Popisuješ trampoty s motorkou, která ti nesedla. Tvůj popis bude určitě brán v úvahu dalšími zájemci o tento "sedmý div světa".
Jinak ti přeji menšího zlobivce a jen samé pozitivní s dalším křápem, na který ses ulakomil.