Mikilon M96-250SAF (2009)

Vlastník Carey
Vloženo 27.10.2011
Aktualizováno 17.7.2016

Do téhle motorky jsem se vyloženě zamiloval, chtěl jsem koupit novou, ale bohužel se k nám do Čr přestali dovážet a tedy i prodávat. Hodně lidí mě od činy odrazovalo. Nechápal jsem, proč ?
Brzo jsem však pochopil.

První dojmy - Byl jsem z motorky nadšený, design napodobovat číňanci opravdu umí. Bohužel nadšení netrvalo moc dlouho. Teda do té doby než jsem za jízdy začal z motorky ztrácet díly a komponenty. Ale co by také člověk mohl čekat u nového stroje za 3O tisíc. Jasně, že cenu mohli dát na minimum, nejen kvůli levné pracovní síle, ale především díky použití velice špatných a nekvalitních materiálům.

Motorka pro mě byla určitě zásadní v celé motorkářské kariéře. Člověk u téhle motorky brzo pochopí, že pokud se o moto pořádně nestará, tak prostě jezdit nebude.

Vlastně bych řekl, že pro mladého kluka úplně nejúžasnější stroj. Člověk si začne opravdu vážit a vychutnávat chvilky, kdy motorka jede. Nebylo vůbec výjimkou, když se člověk vracel zpocený tlačící motorkou, nesoucí si pod podpaždím výfuk, kus řadící páky, kousky krytu motoru nebo klidně i celé zadní kolo ujebnuté v náboji.

Myslím, že můžu mluvit obecně za všechny číny...tyhle motorky vyžadují větší a častější servis než opravdové závodní stroje. Po každé jízdě zkontrolovat všechny šrouby - protože se vibracemi sami povolují, povařit rám, vyrovnat řidítka, nacpat do výfuku vatu a udělat geometrii kol mě brzo přestalo bavit.

Snad jediná výhoda toho všeho je, že díly jsou opravdu levné. A mladý člověk se naučí mnohému...takže doporučuji !

Targus
Targus napsal 21.06.23 v 18:44 10b.

Množství fotek, hezká práce na motorce, solidní report.
Vše je, jak má být.

Ke kvalitě motky. My dědci jsme se učili na týneckém traktoru a ti "šťastnější" na strakonickém zázraku.
A řekl bych, že to zas tak moc na škodu nebylo.

Carey
Carey napsal 06.12.11 v 18:23

Na vyřádění mám kx :) já jsem zatím spokojený prostě :) ale každého názor. P.S. nic mi nedrnčí :)

Kaprik20
Kaprik20 napsal 04.11.11 v 23:21

no myslím že to moc parádní není je to mrdka a hlavně motor je MIKILON žádnej loncin docela tě lituju určo to všechno drnčí atd sis měl raději koupit náký XR 125 a udělal by jsi líp