BMW C 650 GT (2014)

Vlastník Machajda
Vloženo 12.6.2023
Aktualizováno 20.7.2023

Výkonný koráb s velkým komfortem.

První dojmy - Tento maxiskútr je opravdový koráb. Už při prvním nasednutí z něho bylo cítít velké pohodlí. Nadchla mě velká výbava mezi které patří velké elektrické vysouvací plexi, 2 zóny vyhřívaní řiditěk a sedadla, nadměrný zavazadlový prostor pod sedačkou. Motor má mohutný a přitom plynulý tah. Řidiče umí hezky rozmazlovat :-)

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodné především pro majitele libujících si v cestovaní a to od vyjížděk na kávu přes kochání se krajinou a nebo k motodovolené daleko za hranice. Tady není žádné omezení :-)

Doplňky na motorce - Nové Topcase + kufr Shad 45, blastry.

Motocykl vlastním od října 2022, koupeno od prvního majitele. Báwo toho s ním moc nenajezdilo, mělo najeto 12500Km, servisní knihu s pravidelnou kontrolou. Tento maxiskútr jsem si vybral na komfortnější cestování i ve dvou lidech.
Aktuálně s ním mám najeto něco málo přes 3000km, nyní čerstve po návrtatu z Italských dolomitů kde si tento stroj vedl výborně. Jízda byla velmi komfortní, díky mohutnému předku a velkému plexi jsme byli výborně chráněni před nepřízní počasí ...a že nás tam potkávalo více než často. Projížděli jsme okolní ,,Passa,, jako je Stelvio, Gaviapass, Timmelsjoch, Croce Dominy a další. Báwo alis Máňa to zvládala jako prd, výkonu až až i když jsme jeli ve dvou i s nákladem, takže pod řidítky jsem měl cca 1/2 tuny. A Máňa to furt valila, žádné funění. Z důvodu vyšší váhy která jde na dolu střed a většímu rozvoru kol se velmi ochotně naklání do zatáček kde drží jako přibitá. Při dojíždění k semaforu apod lze s motorkou téměř zastavit a přesto pěkně drží stabilitu.
Brzdy fungují velmi dobře, měly mou naprostou důvěru ...a toho prostoru dostaly fakt dost. Za 4 dny jsme najeli 1048km, z 80% pouze po horských oblastech kde šlo dost i o jízdu zručnosti. Máňa tam byla dost prověřena a vedla si výborně. Žádný problém, žádná závada. Na vrcholcích hor jsme na skútru možná byli trošku jako exoti mezi hodně převládajícími cestovními endury
BMW 650GT je vhodná především na komfortní cestování při kterém můžete polykat stovky a stovky kilometrů. Jízdní komfort vám nabízí velké pohodlné sedadlo s posouvací opěrkou pro řidiče a ještě větší sedadlo pro spolujezdce (s dvouzónovým vyhřívaním pro oba), ABS, elektricky vysovací velké plexisklo, dvouzónové vyhřívaní gripů, velký úložný prostor pod sedadlem kam se vejdou dvě integrální helmy, 2 balíky nepromoků a ještě zbyde místo na náhradní rukavice apod. Máňa má ve výbavě hlavní stojan a příplatkové denní svícení které přepínám dle potřeby. Digitální ukazatel nabízí mnoho informací vč tlaku pneumatik.

Tento maxiskútr se dobře cítí i při jízdě ve městě, nevadí mu taška s větším nákupem, protože má dost prostoru pod sedlem popř i v zadním kufru.
Při jízdě po městě se ta větší váha skútru ztrácí, ale pravdou je, že lehčí motorky jsou do města jistě vhodnější.

Aktuálně nabízím tento skútr k prodeji ze zdravotních důvodů (potíže s páteří - nemohu najít vhodný posez).

zenzi
zenzi napsal 13.06.23 v 22:36 10b.

Jsem rád, že jste si to užili. Petr je perfektní průvodce, ale já jsem toho všeho původce . Beze mě by jezdil doteď chudák na furtošlapu . Mám ho 6 let jako alternativu k motorce, ale na vhodných silnicích a dojíždění do města na něj nedám dopustit. Hodně dalších krásných výletů Jindra.

janpoko
janpoko napsal 12.06.23 v 22:33 10b.