Aprilia Caponord 1200 (2014)

Vlastník tondo44
Vloženo 17.5.2023
Aktualizováno 17.5.2023

Talianska kráska, výborný výkon, krutak, excelentný podvozok.

První dojmy - Hľadal som konečne dospelú motorku pripravenú hltať kilometre naprieč Európou, s dostatkom výkonu pri plnej poľnej. Pohodlne sedenie jazdca aj spolujazdca. Vhodná na ostré jazdenie sólo aj vo dvojici. Po niekoľkých Japoncoch bolo jasne že hľadám dvojvalcového Taliana.

Stroj som si vybral na základe referencii viacerých majiteľov tejto motorky. Do úvahy pripadala ešte Multistrada, KTM a Triumph. Nakoniec to rozhodla cena servisu pri Multistrad, a značne vyššie obstarávacie náklady na KTM a Triumph. No a keď som prišiel pozrieť tento kúsok s arrow koncovkou zo série bolo rozhodnuté.
Láska na prvý pohľad.
Po kupé doplnené komplet kryty motora a chladiča R&G racing, vyhrievané rukovate (niekto si pri kupé novej nepriplatil za originál - bola tu však príprava takže zapojené na originál ovládanie), nový reťazová kit, obe pne Pirelli Angel GT, nový stator alternátora - pretože odkedy mi zhorel na Honde som z toho na nervy. Ukázalo však dobre otvoriť moto a nechať ho previnut. Na vinuti už boli nahorene miesta.
Taktiež nastavené vôle ventilov pomocou podložíme - robil som to prvý krát avšak všetko s prehľadom zvládnuteľné v domácich podmienkach s pomocou zahraničných fór, kde je tento proces veľmi dobre opísaný. Preventívne vymenený aj palivový filter, originál zohnať je nadlho ale dajú sa nájsť aj ekvivalenty skladom.
Aktuálne čakám na decat zvody, pretože od katalyzátora to naozaj kúri.
Elektronicky podvozok funguje perfektne, krásne zvezenie aj vo dvojici. 2500km po balkane bez zaváhania, limitom v zákrutách vie byt iba hlavný stojan.

Milan1963
Milan1963 napsal 17.05.23 v 21:19 10b.

Parádní stroj, at' dělá jen radost.