Yamaha MT-10 (2023)

Vlastník PaloV
Vloženo 18.3.2023
Aktualizováno 21.12.2023

MT-10 SP - liter, japonský pankáč.

Motorka koupena od YAMAHA Považská Bystrica - Jakub Vallo - Veľká spokojnosť - ochota, rýchle a seriózne jednanie, na čom sa dohodneme to platí a vyzerá, že aj kvalitný servis s dobrým zázemím.

KTM 1290 Super Duke R: Motor - v otáčkach, kde KTM končí je s Yamahou adrenalin :) Velký Duke je nepochybne beštia a svalnáč, ale viac mi padla do ruky MT-10.

První dojmy - Sila a pružnosť motora, skvelý podvozok, stroj na zábavu :)

Motorku bych doporučil pro - Ten, kto už čo-to pojazdil, chce zábavného naháča a motorom čo má poriadny záťah.

Doplňky na motorce - Drobnosti a bižutéria: CTEK adaptér na dobíjanie baterky, mini batoh na sedlo spolujazdca, ochranná fólia LCD, polep na bok nádrže (na lesklom laku sa rýchlo tvoria mikroškrabance), mriežka oboch chladičov, originálne ochranné kryty GP Racing...

Odjazdil som 7 sezón a 43 660km na MT-07 - skvelá voľba, ktorá ma dlho-dlho bavila a bolo ťažké ju predať... Dlhšie som pokukoval po MT-09 - skvelý motor, je príjemne ľahká ale ten kyklop dizajn generácie po 2021 som nevedel pobrať...

Skúsil som 1. gen. MT-10, neskôr novšiu MT-10 a bolo jasné, čo bude moja ďalšia motorka. MT-10 SP (aby som vedel upraviť podvozok cvaknutím tlačítka). Ak je motor MT-09 bedňa výbušnin, tak MT-10 je atómový reaktor. Motor je dostatočne besný a neskutočne ma baví :)

Pravda, nie je to moc na poskakovanie po meste. Váhou ani nízkou rýchlosťou kdesi v kolóne s podtočeným motorom si človek jazdu neužije ale to je vlastne dobre. Nie je to typický nudný japonský 4-valec. Čím viac sa otočí heftom, tým lepši zvuk a motorka funguje parádne. Ťažko popisovať, treba to skúsiť! Podvozok je fakt presný a hutný, už nechcem motorku bez QS,... momentálne presne to, čo chcem :)

V slabej chvíli som uvažoval aj o KTM SD 1290 R (tiež fantastický stroj) ale na moju váhu moc tvrdé a nad 7000 ot. mi to prišlo skôr ako trápenie. Od KTM sa mi perfektne jazdilo na Duke 890 (podvozok fenomenálny) ale hrubá sila litra sa nedá dohnať.
Rozdiel je aj v kratších prevodoch u KTM - kde so SD radím vyšší kvalt, MT-10 má najlepší zvuk a odliepa predok do luftu :)

MT-10 možno nebude najrýchlejší, najkrajší alebo najpokročilejší stroj, pre mňa najzaujímavejší a to mi stačí ku šťastiu. Proste ma baví a preto som si to kúpil.
Ideál do kopcov, zatáčok, na svižné cestovanie.

jawatar
jawatar napsal 25.03.23 v 06:38 10b.

Parádní stroj!?

Kaabo
Kaabo napsal 23.03.23 v 10:31 10b.

Japonský pankáč je přesný popis této divoška. Dobrá volba...

Tono013
Tono013 napsal 22.03.23 v 10:12

Pali, vela stastnych kilometrov s novym modrym bleskom

Vasko969
Vasko969 napsal 21.03.23 v 10:18 10b.

Mat tak o 20 rokov menej a o 30 000 km viac najazdené na moto ,tak MT10 by bola moja voľba !!!

jbo
jbo napsal 21.03.23 v 07:43 7b.

Dobra volba vela stastnych km