Yamaha MT-10 (2019)

Vlastník rawson
Vloženo 5.12.2021
Aktualizováno 5.12.2021

Ve svém životě jsem vyzkoušel celou řadu motorek, ale nic mě nepřesvědčilo k tomu, abych si MT-10 nepořídil podruhé. Jsem přece MT10biker!

První dojmy - Ti, co mě znají, ví že už od roku 2015 spravuji MT-10 fórum a byl jsem jeden z prvních majitelů MT-10 v České republice. Dozvěděl jsem o MT-10 ještě dříve, než čeští dealeři Yamahy a tušil jsem, že si ji jednou pořídím. No a světe div se, už si ji pořizuji podruhé!

Motorku bych doporučil pro - Pro ostřílené jezdce, kteří to mají v hlavě srovnané a přesně vědí, co chtějí.

Doplňky na motorce - Celotitanový Akrapovic svod včetně koncovky, sportovní Gilles Tooling přepákování, závodní brzdová pumpa Brembo RCS19, pancéřované brzdové hadice Hel, lakované kola do černé matné barvy, Gilles Tooling napínač řetězu, karbonový zadní blatník, větrný štítek, kryty rukojetí řídítek, komfortní sedlo, boční kufry z ABS materiálu, Givi monokey a kufr Givi Maxia 56L, držák registrační značky, vyhřívané rukojeti, kryt vrchního i spodního chladiče, Gilles Tooling chrániče klikové skříně a motoru, prodloužené stupačky spolujezdce, nástavec bočního stojanu, kryt nádobky brzdové kapaliny, držák na telefon s bezdrátovým dobíjením, držák navigace, reflexní samolepky na ráfky, na míru dělaný tankpad na nádrž a postupně přibývají další úpravy.

Proč jsem zvolil 2019 a nepočkal si na nový model? Jednoduše proto, protože v roce 2019 vyšel nejhezčí design (šedá s fluo doplňky - jsem trochu ujetý na fluo barvu). Napíšu to narovinu, osobně se mi design nové MT-10 nelíbí (stejně jako většině motorkářům - dával jsem na MT-10 fan page anketu, jestli se jim 2022 model líbí a 68% z nich odpovědělo, že ne). Takže jsem sehnal úplně nový ročník 2019 a spustil se do úprav.

Opět jsem si vybral MT-10 s Tourer packetem (sehnat 2019 v Tourer packetu tady v Evropě nebylo jednoduché, ale povedlo se). Mnoha lidem se futuristický vzhled MT10 nelíbí, ale já ho zbožňuji (podle mě je to jedna z nejhezčím produkčně vyráběných motorek). Hledal jsem akční a zábavnou motorku, na které se dá ovšem i cestovat (což se na FZ1-N a YZF-R1 prostě nedá) a tak jsem si opět vybral MT-10 v Tourer edici. Podle mě se jedná o nejlepší volbu, protože motorka má spoustu výkonu (doslova rve asfalt) a přitom se na ní jede pohodlně / komfortně a ještě si do bočních kufrů můžete dát nákup po cestě domů, aniž by vás to jakkoliv omezovalo (ano, můžete přitom jet po zadním a zároveň je manželka spokojená, protože jste vše nakoupil).

Yamaha MT-10 Tourer Edition se od výchozího modelu liší stavitelným větrným štítkem, kryty rukojetí řídítek, komfortnějším sedlem, bočními kufry z ABS materiálu a přípravou pro uchycení navigace.

MT10 rozhodně není „jenom R1 bez kapot" (ačkoliv základ motorky je stejný), ale jedná se o vynikající univerzální motorku. Odmění vás emocemi při dravém průjezdu zatáček, ale odveze i na výlet s baťůžkem. Mimo závodní okruh si ji užijete určitě více jako již zmiňovanou YZF-R1 (a to na ni nedám dopustit - viz moje další motorka).

context
context napsal 16.12.22 v 22:10 10b.

Super mašina, přejí hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu, nejen v následujícím roce, hlavně kolama jenom dolů

MiraKobe
MiraKobe napsal 06.09.22 v 10:00 9b.

Ahoj, máš to pěkný! Hodně teď řeším přepákování..Po původním majiteli mám na své MT-10 na oko hezké, ale pro jízdu nepoužitelné, navíc musí být sundány stupacky spolujezdce..Premyslim o nákupu sportovního Prepacka od GIlles tooling co máš ty, ale za tu cenu mám obavu, aby se mi na tom dobře jezdilo..je možné si nějak poreferovat, např telefonicky? Díky PS: Seš vyšší než já, tak předpokládám že já bych neměl problém, a dle fotek to bude rozumný kompromis mezi designem, sportovní jízdou a pohodlím..

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 16.12.21 v 22:08 10b.

Je z toho citit, jak pro motorku hoříš. A to je oč tu běží. Nudné kompromisy se dají dělat u koupi auta pro rodinu. Motorky to je něco jiného. A tohle je vostrá Yamaha !

Kotmen1
Kotmen1 napsal 07.12.21 v 17:51

Ja musim rict, ze po MT-10 pokukuju porad ale hlavne a predevsim kvuli CP-4)). Za sebe reknu, ze nova se mi libi vice) Ciao, pekne zazitky na tobe zvolene verzi.

PYTEL1
PYTEL1 napsal 06.12.21 v 13:09 10b.