Kawasaki ER 6N (2007)

Vlastník kotzitzaq
Vloženo 4.3.2023
Aktualizováno 9.10.2023

Potřeboval jsem skútr na kličkování městem, tak jsem si ho koupil. Kupována čistě jako užitková mula, jelikož po naroznení dcery nebyl čas na nějaké cestování a 90% času na motorce jsem trávil ve městě.

Suzuki SFV 650 Gladius: Nutný update vzhledu.
Suzuki SV 650: Žádná dostatečně mladá nebyla v nabídce.
Yamaha MT-07: Bylo by mi líto nechat ji parkovat na ulici.

První dojmy - S tou kompaktností jsem to už přehnal. Jedno rychlejší přejetí zpomalovacího prahu a tenhle minibike mi bude muset doktor lovit z míst, kam slunce nesvítí. Ale na proplétání dopravou je naprosto boží a motor bojuje srdnatě.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníci, menší postavy, jako náhradu skútru.

Léto 2021
Nebyla k dispozici garáž, a tak dvě motorky na ulici jsou celkem nerozum. Ale současně jsem si nedokázal představit, že budu mít k dispozici jen něco jako Honda PCX. Proto jsem jako skútr zvolil malý blbuvzdorný naháč s tím, že bude možné občas vyjet i za město. Před desetiletím jsem na podobném kousku z půjčovny zdolal i nejvyšší horu Thajska, tak to snad bude sloužit jako univerzální řešení také dnes. Na proplétání městem skvělá záležitost, protáhne se téměř všude a neváží to téměř nic. Ale s tou univerzalitou to není až tak jednoduché - věk nezastavíš, před deseti lety jsem měl o 10 kg méně a celková pohyblivost byla lepší. Skládat se na tuhle kompaktní včelku je dnes už trochu horší, navíc v mém případě má po předchozí uživatelce snížené sedlo, což moc nepomáhá. Jinak je to solidní odrážedlo, co skoro nic nežere, malý motor se snaží co může, aby předvedl nějaké emoce (a na běžnou jízdu je naprosto dostačující) a jelikož je v dobrém stavu, tak po člověku nic moc nechce. A když už něco chce, vše je jednoduché, dobře přístupné a logické.

Léto 2022
Díky změně práce odpadla nutnost každodenní cesty městem. Sezónu už na Kawě dojezdím, jelikož je to super postrk, ale na příští sezonu ji nahradí něco rozměrnějšího. Celkem se mi zalíbilo jezdit na menším a lehčím biku, takže to bude něco obdobného jen s o chlup lepší ergonomií pro člověka s výškou nad 180 cm...a nebo to taky může být další Cagiva...a nebo další velký naháč...a nebo cenduro???