Ducati Multistrada V4 / S (2021)

Vlastník martinpochyly
Vloženo 4.2.2023
Aktualizováno 4.2.2023

Dokonalý motocykel, ako pre dlhé trasy cez Európu, kľukaté passá, tak aj nudné diaľničné presuny.

Motorka koupena od Ducati Prešov - Výborné, všetko podľa dohody cez telefón. Prišiel som, zaplatil som a po vlastnej smer Ba.

První dojmy - To bola vlastne prvý motocykel, ktorý som kúpil bez toho aby som ho predtým vyskúšal. Po rozbehnutí pôsobil strašne ľahko. Popravde, prvých tisíc km som sa trápil v spodnom pásme otáčok do cca 6000.

Motorku bych doporučil pro - Pre všetkých, čo chcú cestovať trochu ďalej.

Doplňky na motorce - Doplnky: Turistický paket /zadné kufre, vyhrievané rukoväte, centrálny stojan/, bezkľúčové veko nádrže, padáky, kryt motora, WRS športové plexi, GIVI turistické plexi.

Motocykel som si kúpil na základe fantastickej skúsenosti s Multistradou 1200S na ktorej som nabehal cca 66 000 km bez jedinej závady. Teda okrem 2x repas tlmičov. Inak len olej, filtre každých 10 000km a dve reťazové sady.
Aktuálne mám s V4S najazdených cca 16 000km, pocity sú perfektné . Motor ovládateľnosť a brzdy sú famózne. Spotreba trochu vyššia ako na minulom modely, asi daň za točivejší a výkonnejší motor. To je asi jediná vec kde s kamošmi GS - ákmi strácam. Momentálne mám obuté michelin anakee wild a skúšam ľahký terén resp. enduro. Musím povedať, že Ducatka to zvláda lepšie ako ja. Ale ambície v teréne moc nemám, len ju chcem vedieť lepšie ovládať na nespevnených cestách, ktorých je hlavne na Balkáne docela dosť.
Inak Alpské passá - to je jedna radosť. To je asi to, kde sa cíti ako ryba vo vode.
Čo sa týka negatív tak ešte je to tvrdé sedadlo. Budem riešiť gelové... ak bude v ponuke.

sorbon81
sorbon81 napsal 11.02.23 v 23:15 10b.

Super motorka

Brukev
Brukev napsal 05.02.23 v 19:11

Skvěle … děkuji za odpovědi

martinpochyly
martinpochyly napsal 05.02.23 v 18:56

Ďíky, k tomu plexi: Sériové podľa mňa nefunguje vôbec, v nízkej polohe fúka do brady, v hornej fúka do čela. Riešenie - na dlhé trasy som kúpil GIVI turistické čo je o 8 cm vyššie, doplnil som deflektor - výsledok nefúka vôbec ale ani nevetrá prilbu čiže stane sa ti, že sa budeš vykláňať aby si vyvetral prilbu. Pri tom športovom WRS zasa fúka jak na naháči, fuka niekde na prsia. Okolo komína a jednodňovky prípadne také víkendové výlety vydržíš aj s tým športovým. Ak nie si náročný vydržíš aj s tým malým plexi naveky.
K porovnaniu s 1200S - V4S je väčšia, pohodlnejšie cestovanie, motor kultivovaný, lepšia výbava a konektivita. Posed na 1200s viac motardový pocitovo užšia a menšia motorka. samozrejme dvojvalec viac "ucukaný" a ostrejší s lepšou spotrebou. Samozrejme rozdiel 11 rokov vývoja je značný.
Keby si chcel ešte niečo vedieť, kľudne píš.

Brukev
Brukev napsal 05.02.23 v 16:25 10b.

;- Krásná mašina … také o ni uvažuji… prosím jak funguje plexi ? Pořad se peru u tohoto typu strojů s nepříjemným hlukem od plexi . Vím ze je to vždy individuální, ale už z toho začínám mít mindrak .
Nicméně stále věřím, ze existuje motorka která mi bude vyhovovat …. 1290 je třeba super stroj ale musel sem sundat všechny plega takže mám teď mega naháče …. Budu rad když se podelis o tvé zkušenosti … ps. Je podle tebe V4S lepší než 1200S ?? Děkuji Mirek

speroure
speroure napsal 04.02.23 v 15:51 10b.

Velmi skvělá motorka