Honda FJS 600 Silver Wing (2007)

Vlastník karol600
Vloženo 3.1.2023
Aktualizováno 3.1.2023

Pohodlný maxiskuter na každý deň do práce aj na cestovanie po okolí z manželkou

Suzuki AN 400 Burgman: Honda je dvojvalec má väčší vykon a je to Honda

První dojmy - Som zvyknutý na iný štýl jazdy, toto je skôr plavba. Je to pohodlné a neunavuje. Dá sa na tom kochať ale aj rýchlejšie presúvať. Hlavne jazda pre ľadvinku bude prijemnejšia, na Grise sa bojím, že ju niekde stratím. Ale úprimne som si z Wingom celkom sadol aj keď to bol kompromis na dochádzanie do práce a občasný výlet. Som príjemne prekvapený kvalitou spracovania. 60tis. km a 16 rokov a nie je na tom čo opravovať(zatiaľ)

Motorku bych doporučil pro - Nieje to moto na machrovanie je to taká šedá myš. Ale aspoňto trochu ide. Plechovkárov to celkom dráždi keď ich v 130ke predbehne svižne idúci skúter. Za mňa vhodný pre každého kto potrebuje jazdiť v horšom počasí a má vodičák na veľkú moto.

Doplňky na motorce - Od predchádzajúceho majiteľa : maxi kufor Givi, turistické plexi Givi, vyhrievanie heftov origo Honda, dorobený vývod na dobíjanie mobilu v držiaku.
Ja: rozšírenie zrkadiel, bo som" korba"
dorobený voltmeter a teplomer (aliexpres) LED žiarovky v hlavných svetlách, objednaný držiak mobilu.

Motorku som kúpil ako neprihlásený dovoz od týpka z Banskej Štiavnice. Nezaujímali ma kilometre lebo všetko čo som videl bolo určite viac olietané ako toto aj keď na ich tacho bolo 30tis. Moto mal starý pán podľa IT. tp. a asi to bol mazlík.Riadne všetko oservisované žiadnu chybu som nenašiel. Oleje pomenené vario v poriadku spojka ako nová. Origo výhrev heftov, kufor maxi Givi(dorobil som brzdové svetlá) turistické plexi, veľké laple. Pri jazde na tom vážne nefúka. Po pol hodine jazdy v 7° som si všimol že nemám zavretú prilbu.? Jediný nedostatok je to, že nemá ABS, hlavne som si zvikol na Piaggio X10 brzdiť aj na mokre na doraz teraz a to budem musieť radšej zabudnúť?. Nateraz som to umyl a postavil pod plachtu. Do začiatku sezóny to nejako vydržím?.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 10.01.23 v 06:08 10b.

dlouho jsem po tomto stroji pokukoval a málem i koupil jako nástupce Burgmana 400 K5. Jezdil jsem s tim a je to raketa. Ten dvouválec se sice hodně vytáčí a má to vliv na spotřebu, ale zase to jede. Ve sprintu to dá kdejaký suprsport, teda z 0-50
Můj Burgman papal 3,5L a toto bude tak 5L.
O té kvalitě zpracování bych u kapotáže pochyboval, to se právě o SW říká, že kde pan Honda udělal chybu. Proti Burgmanovi je to hrůza. Plasty praskají, černé šednou atd. Hodně lidí to má přichycené zdrhovačkama. Ale jinak po technické stránce je to paráda. Japonec. Jinak suprovní volba a užívej kolama dolů.

Mmm
Mmm napsal 07.01.23 v 16:46 10b.

Měl jsem 10 let Gileru 500 dual brembo brzdila perfektně i bez ABS (vzadu máš motor) tak je zadek těžkej

Myschan
Myschan napsal 04.01.23 v 15:01 10b.

Jestli se nepletu, má to duální brzdy, dáš to bez ABS. A hlavně to krásně jede, tak ať slouží

Milan1963
Milan1963 napsal 03.01.23 v 22:18 10b.

Skútr - výborná věc. Mám Piaggio X9 a jezdím celý rok, snad ani nejde přestat... At' ti dělá radost.