BMW R 1200 GS (2009)

Vlastník honz37
Vloženo 16.11.2022
Aktualizováno 16.11.2022

Splněný sen, konečně pořádný cesťák, se kterým se nemusím bát ani lehké šotoliny, respektive půlky východní Evropy.

První dojmy - S motorkou jsem hned po koupi jel z Opavy do Liberce, byl pro mě jen mírně náročný přechod z čtyřválce na dvouválec, ale nic, co by těch pár set km nespravilo. Vysoká, ale o to víc pohodlná, mám 182 cm a oproti Fazerovi si nepřipadám tak složený.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo se toho nebojí :) Je to vysoký, je to těžký, je to drahý, ale je to boží! Pro cestovatele super, enduro to ale prostě není :)

Doplňky na motorce - výfuk Akrapovič, vyhřívané gripy, horní i spodní padáky Heed, pořádný plech pod motor, přídavná světla, rozšiřitelné boční kufry, sedla Touratech, ochranný kryt válců, vyšší WRS plexi

Motorku mám hlavně na cestování, na nějakou pilu okolo komína mě moc neužije.
K tomuto účelu je ta motorka super, pohodlná, pěkně se sedí, nefouká tolik na člověka, díky krouťáku nemusí člověk tolik podřazovat, je to traktor. Snad jen ta spotřeba a váha by mohla být lepší, ale to jsou snad jediné mínusy. Pohodlná a spotřebou berná (jsem student, takže spotřebu ještě pořád musím brát v potaz) jízda na dálnici je okolo 120 km/h, takže trochu kochačka. 230 jako z Fazera z toho taky nevymáčknu. Podvozek perfektní, mám verzi s ESA a emůžu si stěžovat, sám, ve dvou, naloženej... vždy perfektní. Mám boční rozšiřitelné kufry a je to boží, odvezu snad všechno.

Vlado
Vlado napsal 19.11.22 v 09:38 10b.