Suzuki DL 1050 V-Strom (2022)

Vlastník Roman_ABC
Vloženo 18.10.2022
Aktualizováno 18.10.2022

Takový hodný oslík, co tě doveze kam potřebuješ, ale nuda s ním rozhodně není.

Motorka koupena od FIRMA:Motart (Praha 4-Braník)

První dojmy - Rozdíl ve výkonu opravdu zanatelný, po pár kilometrech si člověk zvykne :0) Přecházel jsem z malého Stromka 2016. Obecně 650ka měla takový "veselejší" motor, lépe se s tím blblo. U litru si člověk musí dávat trochu pozor jak to dávkuje.

Jak jsem už psal, je to takový hodný oslík. Na cestování za ty peníze super. Nehodlám jet na výlet 400km a pak ho rozmlátit na 20 km nesmyslných offroad cestách jen abych si dokázal jaký sem borec (na to jsou jiné stroje). Je to prostě CENDURO a je fajn to vzít jako fakt a nesnažit se z toho udělat terénní speciál :0) Jinak na asfaltu 1+, na lesní/polní cestě a šotolině to jde .. taková 3 (omezení spíše gumy, mám tam 90% silnici). Schválně jsem volil verzi NE XTčkovou, protož nevidím výhodu v drátěných kolech když 99% času strávím na silnici + reálně dostanu za hromadu peněz navíc jen jednu pro mě využitelnou věc, a to x-osé gyro v ABS. Ten zbytek elektronických vymožeností na XT verzi jsem celý život nepotřeboval. Pokud někdo považuje LED blinkry za výhodu, tak já ne. Žárovka na benzince stojí 20 Kč ale LED je někde jinde. Mimochodem originál kryt motoru na XT vlastně ani není kryt a ten padací rám na XT je k ničemu. První co se ulomí je ten výstupek co má zabránit odření motorky, takže bych to stejně vyměnil Jak pravil klasik :"Co na motorce není, to se nerozbije". Sedlo a posez v pohodě, mám 188 cm. Jen mám pocit, že v dešti jsem měl na malém stromku méně mokré stehna :0). To co jsem napsal je věc vkusu. Volil jsem cestu levnější moto a dokoupit si padací rám, kryt motoru, kryty rukou dle mých preferencí... po sečtení jsem pořád 20 tisíc pod XT verzí a mám tam to co jsem chtěl. Původně jsem ještě zvažoval Afriku a jeté GS 1200 ale výsledná volba mezi gazelou, sloníkem a oslíkem dopadla jak dopadla :0)

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 18.11.22 v 09:49 10b.

super

puod
puod napsal 25.10.22 v 11:35 10b.

Moc pěkná motorka A popis super, vždycky mě zajímá, jak člověk uvažuje o výběru a myslím, že to byla dobrá volba.

Pupi04
Pupi04 napsal 18.10.22 v 20:22 10b.

Hezké povídání
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu

horak.r72
horak.r72 napsal 18.10.22 v 20:12 10b.

Fakt pěkně napsáno a hlavně pěkná motorka . Ať Ti slouží stejně dobře jako mně ... a hlavně vždycky kolama dolů . R

PSanec
PSanec napsal 18.10.22 v 19:06 10b.

Hezký oslík,dobře napsáno.