Triumph Tiger 1200 XC (2014)

Vlastník Houba1982
Vloženo 3.9.2022
Aktualizováno 17.5.2023

Jsem nadšen. Tato motorka mě nadchla svým vzhledem a tříválcem.

Motorka koupena od Svoboda servis motocyklu - Koupil jsem ji u něho z důvodu kompletního GO čka. U motoru byly jen klapky a vůle ventilu kontrolované a čištěné. Zbytek full.

KTM 1190 Adventure: Nevyhovoval dvouvalec

První dojmy - Výborná motorka, výkonu má na rozdávání takže zatím jen na půl plynu ?,pohodlná. Není na ni nic co by mi vadilo.

Motorku bych doporučil pro - Všichni co mají rádi delší cesty a co mají výšku cca od 180 cm.

Doplňky na motorce - Rám motoru horni i spodní, blastry, vyšší štít. Kryt pod motorem a kufr.

Chtěl jsem něco na dlouhé vzdálenosti a pohodlné i občas do lehkého terénu. Měl jsem dva naháče a chtěl jsem změnu. Jízda je pohodlná, skvělá ovladatelnost na to že tato motorka váží do 260 kg což mě opravdu překvapilo. Motor jen chválim, ale to záleží komu co vyhovuje. Brzdy jsou vynikající, ale zatím jsem nejel až tak agresivně abych mohl říci přesně. Podvozek je super. Spotřeba zatim cca do 5,9 litru.
Více doplním až něco najedu.

Tak už mám nalitané cca 2800km na této výborné motorce. Jsem z ní velmi nadšený, opravdu je pohodlná i v lehkém terénu velmi ovladatelná, ( na místě teda ne špatně jsem se k ni postavil a její váha mě složila?, svalila se mi na nohu. naštěstí boty to udržely a motorce se nic nestalo.). Motorově fakt super od cca 6 tis otáček je to bestie ?a brzdy taky super. Teď jsem jezdil teda na pohodu prostě na dlouhé výlety a spotřeba ustálená na 5,1l/100km

Dnešním dnem mám najeto 7500km a pořad mě tato motorka baví :). Malé negativum jsou opravdu brzdy chtělo by to lepší, ale když se s ní člověk naučí tak ví kdy má brzdit tak to není tak velký problém. Teď mením pneu, z důvodu velkého výletu. Zadní by mohla dat ještě asi 2000 přední je na hraně a necítím se při jízdě stoprocentně z duvodu těchto pneu. Spotřeba je při mém stylu ježdění ( pohoda a klid) cca 5l. Užívám si ji snad každý možný den pořad mě baví a nechci jinou :).

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 18.11.22 v 10:07 10b.

super

Juraj22
Juraj22 napsal 14.10.22 v 09:16

Super mašina, určitě perfektní volba a ta spotřeba je neuvěřitelná
Tak ať to jezdí a hlavně kolama dolů

Drakosaurus
Drakosaurus napsal 06.10.22 v 14:23

Chápu tu radost a nadšení

marin35
marin35 napsal 10.09.22 v 10:37 10b.

Vítej do klubu kolego