Ducati Multistrada 950 S (2019)

Vlastník Thorien
Vloženo 18.8.2022
Aktualizováno 21.11.2023

Multistrada = láska na prvý pohľad a vyzerá to aj na dlhý vzťah po prvej jazde

První dojmy - Prvé dojmy .. prišiel som, vyskúšal som, kúpil som :) Prekvapilo ma ako ľahko sa mi s ňou manipulovalo na mieste, a počas jazdy .. no to je škoda rozprávať, to treba zažiť.

Motorku bych doporučil pro - Najvhodnejšie je pre niekoho kto uprednostní váhu a ovládateľnosť pred komfortom veľkých cestovných endúr. Výkonu je tak akurát a na rozdiel od veľkého GS alebo podobných mastodontov ho kľudne vytiahnem z garáže aj na rýchly nákup.

Doplňky na motorce - Top case originál, touring pack (kufre, vyhrievane rúčky, hlavný stojan), a touring plexi

Nad Multistradou som rozmýšľal už dlho, je to asi najkrajšia motorka z cestovných endúr, ale strašila ma vysoká cena a spoľahlivosť. Pozeral som všetky videá, testy recenzie .. až som došiel k záveru že takú motorku nevyužijem a tak som to hodil za hlavu. Až som jedného dňa narazil na inzerát ... 950s ... par tisic km .. skoro nová .. dobrá cena ... tak som si začal zisťovať ako to je so spoľahlivosťou, poruchami, servisom ... no skrátka šiel som sa pozrieť ... a už som z nej nezliezol a za 3 dni som spravil okolo 1200 km.
Jediná vec ktorá mi vadí je že po 350km ... čo je zhruba dojazd na jednu nádrž ma bolí prdel. Na Norge... čo je ovšem trochu iný typ motorky sa mi to nestávalo, takže zvažujem výmenu za komfortné sedadlo, len si nie som istý či bude v niečom lepšie okrem toho že je vyššie ... mám 182 cm a už takto dosiahnem na zem len tak tak. No a ochrana pred vetrom .. originál plexi je nič moc v akejkoľvek pozícii fučí rovno na prilbu je úzke aj nízke .. objednané touring plexi uvidíme či bude nejaká zmena.

31.8.2022
Nahodené kufre a vyhrievané rajdy. Zistil som že sedlu nič nechýba, prdel si zvykla :) Pojazdených pár stovák km v horúčavách a musím povedať že s tým prehrievaním sedadla to zas tak tragické nie je ... cítiť to, určite to niektorým ľuďom bude vadiť ale pri zosadnutí v takej horúčave mi viac vadilo sálanie tepla od asfaltu :)
Po dlhšom čase som vytiahol na výlet Guzzinu ... no a musím povedať že ma prekvapilo aký je to rozdiel. Guzzi krásny zvuk ... pohodovka ... ale ak pôjdem na výlet ... určite na Multisrande .. takže zvažujem že Guzzinu predám ..a aj by som sa predsa len rozhodol ešte jednu motorku ... tak možno V7 ...alebo len tak do mesta aj Brixton 125 alebo niečo podobné lacné .. ale to sú len špekulácie na zamračené dni :)

30.9.2022
Pojazdených slušných 7 tisíc km plus mínus za 2 mesiace. Vymenil som olej, mimochodom nechýbala ani kvapka, priemerná spotreba okolo 5 litrov, ak jazdíme turisticky dá sa aj za pol litra menej.

rudirt
rudirt napsal 24.11.23 v 09:21 10b.

Červená talianska krasavica!
Sa mi páči, že ani Guzzi si uplne nezavrhol.
Veĺa spokojných km!!!

Paulano
Paulano napsal 25.08.22 v 15:23 10b.

Krasavice!

Petr45
Petr45 napsal 19.08.22 v 18:55 10b.

hruso25
hruso25 napsal 19.08.22 v 16:27 10b.

Nádherný stroj.

Juraj22
Juraj22 napsal 18.08.22 v 16:37 10b.

Krásná Multice, taky jsem jí měl mezi favority...
Tak ať to jezdí a hlavně kolama dolů