Kawasaki Versys 1000 (2022)

Vlastník Yeti-650
Vloženo 30.7.2022
Aktualizováno 30.7.2022

Doma mu říkáme Mazlík - vysněná, do ruky padnoucí a mně vše po všech stránkách vyhovující moto.

Motorka koupena od FIRMA:Lukáš Burda DIRTBIKES (Opava-Předm - Koupeno v DirtBikes Opava. Na přístupu jsem nenašel jedinou vadu - reagovali rychle, co slíbili dodrželi, termíny v cajku.

První dojmy - Když jsem na ní sedal před prodejnou a měl odjet, měl jsem pocity jako před státnicemi... Ale šlo to a JAK!!! Krásná široká řidítka, pohodlný posez, stupačky krásně nízko, funkční štítek. Na displeji spousty údajů. Některým ani po 3 měsících nerozumím. Možnost připojení k mobilu - také jsem ještě nevyzkoušel... Já si ji nekupoval kvůli displeji ani kvůli konektivitě, ale kvůli konstrukci - cestovní enduro se 4-válcem, s pohodlným posezem pro mne i mou babku.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo se rád projede dál. Pro toho, kdo nemusí hledat limity stroje. Pro toho, kdo rád pohodlně usedne nejen do kanape u telky. A také pro toho, kdo má doma drahou polovici, která se ráda pohodlně povozí.

Doplňky na motorce - Moto je v originálním provedení Versys 1000S Grand Tourer. Nechal jsem vyhodit origo padáky a ty nahradit padáky od SW Motech.
Navíc tam mám ještě držák mobilu s bezkontaktním nabíjením.

12 let jsem jezdil na Bandit 650N ABS - 12 let jsem se učil jezdit. 2 poslední roky jsem zvažoval něco, pro mou postavu 195cm, pohodlnějšího, něco do důchodu...
Versyse jsem viděl na benzínce - láska na první pohled. Poprvé jsem si na něj sedl v prodejně a věděl jsem, že jedinou překážkou je moje lepší polovice. Ale neztrácel jsem naději, jelikož vím, že je moc tolerantní a také se ráda sveze.
Tak ji máme od května 2022 doma - vybavení Versys 1000S Grand Tourer v zelené barvě. Nechal jsem shodit origo padáky a místo nich tam mám SW Motech. Dokoupil jsem si ještě držák na mobil vč. bezkontaktního nabíjení a ..., už jen vyšetřit nějaký čas a jezdit, leštit, jezdit a leštit
Po třech měsících mám najeto cca 2tis km, také jsem s Mazlíkem absolvoval jednodenní školu "učme se přežít".
Já nejsem žádný fajnšmekr, ale co se týče Mazlíka - za mne dobrý.
Nemám to moc s čím porovnávat, jelikož jsem jezdil pouze Bandasku, doma mám ještě veterána ČZ175, tudíž spokojenost.
Jedinou nevýhodu vidím v kufrech. Jelikož jsou origo, mám menší objem než původně na Banďourovi - tam jsem měl od Givi Maxxi 55l a boky 2x V35.
Zatím toliko, až budu mít víc naježděno, napíšu...

XLV
XLV napsal 28.12.22 v 19:43 10b.

Pěkná. Taky jsem tohle letos koupil, Alpy jsem ještě odjel na BMW R1200GS LC z roku 2015, od té doby mám na Versysu namotáno cca 6500 km. Mimochodem přední guma na výměnu, sjetá do A, takže se nechutně zavírají řídítka a není to ono. Nejsem si vědom, že bych rval v zatáčkách za přední brzdu, prostě se to stalo Zadek krásně rovnoměrně sjetý na značky opotřebení, bez plošky, až k okrajům. Někdo se tu ptá na spotřebu, u mě 5.7 litru při relativně sportovní jízdě, ale nedržím to pod krkem furt. Kdybych jel jen tak lehce svižně, tak třeba 5,4. K té trochu sportovnější jízdě jsem si musel nastavit podvozek, který byl ve standardu bláto. Oproti GS není tak dokonalá, ale není to ani rozdíl třídy a jsem rád, že mám novou motorku. Baví mě, kupodivu i ten 4V motor. Jen jsem se po GS musel chvíli znova učit řídit Myslím, že pokud cestuješ, ale zároveň se rád proletíš po okreskách, vybral jsi v dané cenové kategorii super stroj. Mimochodem jsem moc překvapenej, jak skvěle to vzhledem k 17tce vpředu pobírá totálně rozsekaný asfalt (holt 150 zdvihy na vidlích). Po cca 12ti letech na cestovních endurech jsem toto nečekal. Je to lepší než standardní GS, které jsem měl. Tak ať se daří a snad se co nejdřív zase svezeme.

Bahys
Bahys napsal 03.08.22 v 11:15 10b.

Tož vítej v klubu. Já ji mám od 8/2021 taky verzi "S" a velká spokojenost. V mým věku už taky hledám hlavně pohodlí. Jinak dle foto kolem Harty taky jezdívám, tak se možná někde potkáme. Tak si ji užívej a ať slouží .

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 02.08.22 v 23:55 10b.

super

zahadnytajemny
zahadnytajemny napsal 30.07.22 v 21:30 10b.

Gratulace k výběru Letos jsem ji vyzkoušel na předváděčce a od té doby mi taky leží v palici a pořád zvažuji + a - případné výměny za svého současného Stromíka 650. Poprosím tě buď sem nebo do soukromé zprávy o pravdivou informaci, jakou máš spotřebu a kolik tě stál kompletní první servis. Díky. Užívej parádní stroj