Triumph Tiger 1200 XC (2013)

Vlastník Tommy333
Vloženo 24.6.2022
Aktualizováno 24.6.2022

Velká bestie na které si můžeš dělat co chceš.

První dojmy - První dojmy? Sedím jak doma na gauči a letím 200 :D Skvělá ovladatelnost, velký výkon, velké pohodlí, velká výbava. Dokonalá motorka

Motorku bych doporučil pro - Vhodné pro zkušenější a vysoké jezdce.

Doplňky na motorce - Verze XC, Drátěná kola, Horní i spodní padací protektory ,Mlhovky s ochranným krytem, Kryt motoru, Vyhřívané rukojeti, Vyhřívané sedadla, Tempomat, 3x kufr Givi Outback a mnoho dalšího.

Vybral jsem anglána, jelikož jediná reálná konkurence je GS a to mně osobně se nelíbí a na silnicích už je přegéesováno :D
Vybral jsem verzi XC s vzácnou Khaki green, kterých v ČR moc není a vyrazil jsem pro ni do Německa.
Jízda na této motorce je velký zážitek. Velký výkon spolu s velkým pohodlím a skvělou ovladatelností.
Brzdy se zdají dostačující, než se svezete na novém modelu, který už má Bremba ( roky do 2016 mají Nissiny ) a rozdíl je veliký.
Podvozek, nemám výhrady, jedu po rozbité cestě a nevím o tom. Mám verzi XC která je mimo jiné na drátech, lité kola bohužel nemám zkušenost.
Ovladatelnost skvělá, asi díky užší pneu vzadu a výšce motorky.
pro někoho může být asi hodně vysoká, já osobně jsem si dal sedadlo do vyšší polohy, poloha se dá se základu zvednout o 3cm.
Motorka se cítí skvěle úplně všude kromě nějakého těžkého terénu.
Váhu skoro 270kg cítíte jen při manipulaci, jakmile se rozjedete, váha absolutně zmizí a já mohu potrápit i kluky na silnicích v zatáčkách.

Tommy333
Tommy333 napsal 10.08.22 v 12:54

MARIN35 : Nevím, kde si se dozvěděl že je to motorka pouze pro vysoké ? Nikde jsem nic takového nepsal, pouze, že ji doporučuji pro vyšší jezdce, jelikož v dnešní době se na fórech rozjel nešvar typu "nedosáhnu na zem, co mám dělat a jakou si mám koupit moto?"
Já mám opačný problém jelikož mám 199cm, ale být menší, neřeším to, taky jsem jezdil na moto ze které jsem nedosáhl - ( když bylo mi 13 )

marin35
marin35 napsal 28.07.22 v 20:15 10b.

Asi ji budu muset prodat po najetých 25000 km, když mám 160 cm, a tady se píše , že je jen pro vysoké.to mi dealer neřek