ČZ 175/450 (1969)

Vlastník Hery22
Vloženo 23.5.2022
Aktualizováno 17.3.2024

Stará dobrá česká klasika z šedesátých let

Jawa 250/592: důvod neuveden

První dojmy - Krásný dvoutaktní zvuk, krásná na pohled, a na to pohodové kochání po těch našich vesničkách naprosto ideální stroj

Motorku bych doporučil pro - Pro české veteránisty, kteří se chcou kochat českou krajinou

ČZ 175 Deluxe z roku 1969
Hledal jsem nějaký ten československý veterán, abych mohl s kamarády na projížďky po těch našich vesničkách na Jesenicku (na to se můj slon moc nehodil a pionýr s babetou by tak nějak nestihhali) hledal jsem mezi jawičkami a ČZ, pak soused našel tuhle a hned za mě jednal. Byla koupena jako nepojízdná, s tím, že má plátné doklady. Byla krásná a byla x let v podstatě jen jako výstavní kus, tak jsem čekal s generálkou motoru, ale stačilo vyčistit nádrž a karburátor a hle, jezdí.
Zvuk je krásný, takže generálka není třeba. Renovace taky nebude, zůstane tak jak je, jako originální hezká patinovka.
Pár km (cca 1000) už za sebou máme, včetně cca 90km projížďky i s mou drahou polovičkou, a můžu říct, že to holka zvládá statečně i ve dvou :)

jawatar
jawatar napsal 26.07.22 v 15:20 10b.

Že nebudeš renovovat moc chválím!

cmiral
cmiral napsal 14.06.22 v 15:19 10b.

Taky mě už málo vídaná 175/450.05 De luxe stojí ve stodole a čeká na nutnou renovaci, ale až po Kalifovi a 555

peterdeters
peterdeters napsal 30.05.22 v 13:14 9b.

Parádní

-Jandys-
-Jandys- napsal 28.05.22 v 00:13 10b.

Pěkná, měl jsem podobnou ale mladší v černé barvě, moje první velká a mnoho zážitků, užívej si ji

Myschan
Myschan napsal 27.05.22 v 11:35 10b.

Jak říkáš. Na renovaci je čas ještě alespoň 30 let. A když ji budeš mít rád, bude taková jak je teď na furt