stratos_r1250gs

ČZ 175/450 (1969)

Vlastník ldoktor
Vloženo 2.10.2017
Aktualizováno 2.5.2019

Na veterán-auto není místo, motorka bude muset zastat mou touhu umazat si trochu ruce od oleje.

První dojmy - Paráda, po týdnech pachtění konečně naskočila a vypadá to, že je kompletní. Teď už je možno začít s renovací.

Doplňky na motorce - Levé zrcátko, brašny

2017 koupě

Vyčištěná nádrž, prošťouchlý kohoutek, opravený filtr v nádrži, lehce oživená baterka (skoro prázdná 2V, nová je už na cestě), trochu promazáno, zkontrolovaný předstih, vyměněná cívka/kondík/svíčka, nepovedený pokus o kontrolu vzduchového filtru (asi nikdy nikdo nerozebíral), opravený bošák (zde byl zakopaný pes) a hle, ono to naskočilo.

Na volnoběh chcípá, plyn se musí vracet manuálně, po 3h byla zadní pneu dost měkká, když nastartuje tak na prvé/druhé našlápnutí, jinak chytne na roztlačení a když má člověk štěstí, funguje tacháč a zjištění, že vyčištěný kohoutek nádrže obtéká, takže vypuštění celé nádrže.

Každý den člověk objeví nějaký krásný princip/způsob, jak něco funguje, a ta krása když člověk slyší mohutný řev prvního startu. Takže za mě výborná. Snad se mi jí podaří zprovoznit tak, abych se za sebe nemusel stydět a pak se dá uvažovat, jak dále (přelakovat, nebo se pokusit zachránit, ale nezdá se mi, že je všude původní lak).

2018 první výjezdy

Po zimě nenastartovala, opět bošák. Vyřešeno zesílením klíčku, nicméně stále chcípala na volnoběh. S pomocí Pavla z motorkářů odhalena podruhé totálně zacpaná volnoběžná tryska a už jezdí spolehlivě. Nějaké drobnosti povyměňované, největší problém je trubka. Ne a ne fungovat a občas pálí pojitky. Brzy mě čeká elektrika, ale zatím se necítím, takže jen izolačka a sžívám se se strojem. Najeto cca 500km (300 po opravě náhonu).

Přes zimu výměna spojkových lamel (byla už potřeba), brzdové obložení, lehké odstrojení a prostříkání konkorem (mam fobii z rzi). Na elektriku se ještě necítím, navíc krom trubky vše jede. Navíc se u knihy od Dočkala divím, jaké to skvělé nápady lidi z Jawy/Čz měli...

2019 sžívání se

K vánocům jsem dostal zlatou barvu. To by člověk neřekl, co ty 2 čáry udělají, ale z motorky je hned jinej pohled. Je to sice křivé, ale moje. Zároveň dorazily brašny z aliexpresu, tak se snad vydám i dál...

cmiral
cmiral napsal 29.04.19 v 18:55 9b.

sežeň aspoň patinovou nádrž a bude super. Já ji koupil nedávno na buze v Brně a De luxe bude skoro komplet.

xxx6
xxx6 napsal 02.10.17 v 17:39

Podle tvých fotek se stav špatně hodnotí, až vyšetríš 4 litry vraz je do chromu nádrže a bude super, je to přece De luxe.

ldoktor
ldoktor napsal 02.10.17 v 16:29

Prozatím se chci věnovat funkci, takže lak jen zakonzervuju (tuhý vosk Carnauba a silichrom) aby to nerezlo dále a na nějakém srazu se poradím... Na oděrkách jsem chrom pod nádrží neviděl, ale 100% to říct nemůžu.

Bez chromu na nádrži víc vyniknou linky (které jsou tedy dost ohyzdně namalované, takže je budu muset časem opravit), takže uvidím, jakým směrem se vydám.