Honda CB 500X (2022)

Vlastník Raďánenek
Vloženo 17.5.2022
Aktualizováno 17.8.2022

Je to motorka na běžné cestování i do lehkého terénu.Univerzál jaký jsem si vždycky přál.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Anex (Děčín III-Staré Město)

První dojmy - První dojmy jsou veskrze pozitivní jelikož dosud jsem jezdil pouze na skutru.Vzhledem k tomu že nemám zkušenosti z motorkama pouze z autoškoly jsem nadšenej a pro mě má zatím síly až dost.Vzhledem k mému věku (50) myslím že už nebudu brousit kolena ani stavět motorku na zadní.

Motorku bych doporučil pro - Myslím že je motorka vhodná hlavně pro začínající motorkáře jako jsem já vzhledem k váze a nenáročnosti na ovládání.Zprvu se mi zdála vysoká protože mám jen 174 cm ale je to jen o zvyku v klidu stojím na špičce a bříšku nohy a když je potřeba tak si člověk trošku povysedne do strany,

Doplňky na motorce - Na Motorku jsem nechal domontovat Kufr Shad 48L,centralní stojan honda,Vyhřívané rukojeti honda,Padáky honda blástry SW Mototech a 12v zásuvku.

Motorku jsem vyzvednul v Moto Anex Děčín v Pátek 6.5.2022 a v Neděli jsem musel odjed do práce takže jsem najel pouze 140 km což je strašně málo abych něco hodnotil.Hodnocení napíšu až se po 14 dnech vrátím z Holandska a budu mít něco najeto.
5.6 2022.Bohužel jsem musel zase minulý týden do práce stihl jsem najezdit necelých 400 km.Pomaličku si na motorku začínám zvykat funguje bez problému zatím jezdím kvuli zajíždění tak na pohodu moc to nevytáčím.Po 200 km jsem vyčistil a promazal řetěz jinak jsem s ní nic nedělal.
20.6.2022.Najeto 600 Km takže jsem za ten týden doma najel 200 km.Vím není to moc ale měl jsem doma spoustu práce rodina atd.vždyť to znáte.Jezdil jsem okresky a 2x krátký úsek dálnice.Z průměrnou spotřebou se mi nepodařilo dostat nad 3,3 litru takže spokojenost.Na motorce jsem opět vyčistil a promazal řetěz a přešrouboval plexi do horní polohy,ale asi ho dám zase spátky necítím žádnou změnu.
13.8.2022.Najeto1280 km.Při 1120 první garamční prohlídka výměna oleje atd.
Motorka je v poho všechno šlape jak má.
17.8.2020.Najeto 2034 km.Vyjel jsem na první delší cestu na zlínsko cca 400 km tam a na druhý den zpět.Jel jsem poměr asi 75% dálnice 25% okresky s průměrnou spotřebou 4l/100km při dodržování dálničního limitu.Rychleji jsem to nevalil protože při vyší rychlosti už fakt hodně foukalo a docela to se mnou házelo.Do budoucna přemýšlím nad gelovým sedlem fakt mě bolel zadek a možná výměnou plexi za vyžší turistycké,nebo aspoň nějaký deflektor.Jinak vše OK.

SimirzTroubelic
SimirzTroubelic napsal 19.05.22 v 09:10 9b.

Taky mám takovou,2015r.v.koupena ve Frýdku Místku, dodělal jsem si kufry, vyhřívané rukojeti,blastry atd. Velice pohodlná motorka, projela Rakousko,byla u Baltu v Polsku,na Glosrockneru,v Maďarsku,Slovensku-Tatry, mám najeto kolem 36000km, vlastním 5 let,a nikdy nebyl žádný problém,jsem velice spokojený, hlavně dojezd kolem 500 km je fantastický, vřele doporučuji,pro ty,co nechtějí divočit, není to žádný trhač asfaltu,ale jenom se kochat.

Pupi04
Pupi04 napsal 18.05.22 v 10:38 10b.

Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu