Honda CB 600F Hornet (2006)

Vlastník Pajoš.CB
Vloženo 10.5.2022
Aktualizováno 21.2.2024

Vloženo: 10.05.2023, Uskutečněno: 05.05.2023, Stav tachometru: 61543 km, Zhlédnuto: 24x

Nedávno jsme chtěli jset s kolegy z práce zajezdit na SteelRing do Třince, ale nakonec bylo obsazeno. Budu tam muset znova zavolat a doptat se jak se dá rezervovat na jízdy. Třinec nevyšel, tak jsem koukl na Brněnský okruh a ony se zrovna blížily celodení volné jízdy. Tak už stačilo jenom doufat, že vyjde počasí. Zkusil jsem se ještě zeptat okolí jestli někdo nepojede semnou a nakonec se jeden z kolegů přidal. No a tak jsme po šichtě vyjeli. Jeli jsme dálnici, byla dost zarvaná, stálo se ale naštěstí na moto to nebyl takový problém, propletli jsme se. Časově jsme to nakonec stihli, tak akorát. Vyzvedli jsme si nálepky, vypsali papíry a šli čekat na náš čas. V Brně jsem byl naposledy jezdit se starým Hornetem před 12-ti lety. Bylo to fajn být zase zpátky. Jízdu jsem si i přes menší komplikaci v podobě pádu kolegy, který jel se mnou užil na 100% a těším se, že se letos ještě v Brně svezu. Motorka kolegy naštěstí dopadla dobře a po menší resuscitaci jsme mohli vyrazit na cestu domů. Děkuji dvě ochotným bajkerům, kteří nám půjčili zdrhovací pásky a izolačku. Opět se opakovala ucpaná dálnice a proplétáni se mezi auty.

Ještě si tady vložím autentický text po jízdě z whatsapp co jsem psal kamarádům ať se mi to neztratí z mobilu.

"Tak kluci včerejšek. Moc jsem se těšil. Dálnice zarvana jak prase jet tam autem s naložený a motorkama neměli jsme šanci. Jeli jsme středem celkem několik km. Ale aspoň to nebylo nonstop 150 a prikrceny na řídítka. Nervozita celou cestu, jestli se ještě někde něco nevysere a stihnem to. Tankovačka 8km před dromem, rychlá svača a pokračujeme. Na místě jsme byli 30 minut před startem. To už jsem věděl, že můžu byt v klidu a už mi to nic nevezme. Vypsali jsme s Tomem papíry nafasovali nálepky, udělali pár rychlych fotek co jste viděli nasadili gopro a šlo se na věc. Překvapili mě gumy, jistotu jsem měl později než bych čekal??!! Nevěřím gumam do toho kousek předemnou padá parťák to nechceš. Panika mám zastavit? Pak mi došlo, že se to nesmí, tak teda jedu dal. V hlavě myšlenky je ok? Co motorka, půjde jet po ose domů? No nic moc. Chvíli to promýšlím, ale co se dá dělat, tak se zase snažím soustředit a užít si to, proto jsme tam přece jeli a nějak to zvládneme. Gumy začínají fungovat a jizda mě baví. Naštěstí ego bylo pod kontrolou a myslím, že jízda byla bezpečná a zatáčky jsem si užil. Měl jsem dvě chvilky kdy jsem si nebyl jistý z předku. Vysoký tlak? Jak se předek ohřal? Nebo taky moc váhy na předku, bylo to v nájezdu do zatáčky se zavřeným plynem, takže je možné, že má jezdecká chyba, jakmile jsem lehce přidal a rozložení váhy se zlepšilo bylo to ok. Pak jsem na to dával pozor a už se to nestalo. Ale paradoxně ta nejistota od předku byla už i v těch prvních kolech kdy jsem jel pomaleji a možná to bylo taky tou prací s plynem. Nejvyšší rychlost na konci cilovky jsem měl 212 na 5 pětku. Víc se mi nepodařilo, většinou jsem měl kolem 207, záleželo jak se mi podařilo vyjet s poslední zatáčky. Po jízdě jsem jel hledat Toma, ale už byl na parkovišti, takže jsem doufal, že tam nějak dojel a bude to v cajku. A jo rychle koukám a nevypadá to zle. Debil první mě zajímala motorka. Pak říkám; ty vole čumím na moto a co ty jsi ok? Tom potvrzuje, že ok a jde se řešit situace. Sháníme nějaké zdrhovacky a izolacku. Podařilo se rychle a jde se na to. Stupačka se poladila. A ještě řídítka sejdrem. Po moji skusenosti z motoparku jedeme ke sloupu, opirame přední kolo a tom trhá kontra. Po několika pokusech je to lepší ale není to ono. Tak ještě jeden pokus, Tom říká kopni do toho. To není nic pro mě kopnout do moto?? ale říká jo kopej, tak jsem privrel oči a dal Jamalovi jednu Zidanovku na předek. No asi mi to jde, protože pak už to bylo v TOPU. ??Sorry Jamale... Dáváme záchod 3dcl vody za 60kc a jedem domu. Všude provoz jak svina. Waze nás vytáhl trochu bokem. Moc pěkná cesta a okolí Brna, překvapilo mě to. No apak už zase ucpana dálnice a zase jízda středem. Tankujeme ve studence na ono loučíme se a každý jede po svém. Domů dojíždím se super náladou. Až na ten mraček to byl parádní výlet a příště to bude lepší. ?Pořád je to tak, že proto tam jedeme. Je lepší to zahodit do kačeru než to pustit do svodidel. Kačer bolí motorku min a hlavně jezdec má větší bezpečí a to je ono. No tak to je včerejšek, možná jsem něco Zapoměl ale aspoň ve zkratce."

A zbytek najetých kilometrů od minula, jsou cesty do práce, nějaké jízdy na motorparku v Ostravě, a pár výletů s kolegy z práce.

Vlastně teď mi došlo, že jsme byli na Červenohorském sedle. Nikdy jsem tam předtím nebyl a když nám původní plán výletu nevyšel, to byl ten Třinecký steelring, vyrazili jsme tam. Bylo krásně, ale když jsme se blížili přišel mrak a klesla teplota. Nakonec jsme si to vyjeli bez deště ale nebylo to ono. Dal jsem si to pak ještě jednou a ještě jednou a bylo to fajn, musím řict, že pěkné místo. No a pak jsme utíkali před deštěm. Určitě se sem ještě vrátíme a snad za lepšího počasí.

• Rozloučení

I přesto, že Hornet byl kompromis a věděl jsem, že jednou půjde pryč, stejně jsem se zamiloval. Na jaře jsem se rozhodl, že ho zkusím dát do inzerátu a půjdu do tříválce, kterého jsem původně chtěl, jen nebyly financ

Typ: Prodej
    Vloženo: 21.08.2023
    Uskutečněno: 17.07.2023
  • AMD Brno

Po minulém Brně jsme se domluvili v praci, že zajedem na celodení jízdy 29.6. no a zbývalo počkat jaké bude počasí. Docela si s námi hrálo ale nakonec jsem den předem objednali jízdy v 11 a 14 hod a doufali, že to výjde.

Vloženo: 03.07.2023
    Uskutečněno: 29.06.2023
  • Steel Ring Třinec

Tak konečně mi to do toho Třince vyšlo. I když málem díky zdraví zase ne. Den před mi začalo být blbě únava, celou noc teplota a do toho střevní potíže. Nakonec to dva paraleny hodinku před jízdou trochu zpravily a jakš

Vloženo: 21.06.2023
    Uskutečněno: 20.06.2023