Honda CB 600F Hornet (2006)

Vlastník Pajoš.CB
Vloženo 10.5.2022
Aktualizováno 21.2.2024

Vloženo: 03.07.2023, Uskutečněno: 29.06.2023, Stav tachometru: 63571 km, Zhlédnuto: 35x

Po minulém Brně jsme se domluvili v praci, že zajedem na celodení jízdy 29.6. no a zbývalo počkat jaké bude počasí. Docela si s námi hrálo ale nakonec jsem den předem objednali jízdy v 11 a 14 hod a doufali, že to výjde. Večer i ráno ještě pršelo, ale v Brně hlásili pěkně. Vyjeli jsme nakonec bez deště ale za mokra. Jeli jsme tři motorky, já, Tom na GSXR1000 a Renďa se svým KTM1090. Vyjížďku vedl Renďa, zvolil cestu prakticky mimo dálnici, jen kousek jsme se po ní svezli, cesta ubíhala hezky a nebyla tak monotoní, jako po dálnici co jsme jeli minule. Na místě jsme byli cca 45 minut před první jízdou. Vyzvedli jsme si nálepky a čekali na první jíjzdu. Jízda super, i klukům se líbilo. Zašli jsme na oběd a nějaký odpočinek a pak na tribunu C, kouknout jak jezdí ostatní. Ve 14 hodin nás čekala druhá jízda. Za mě druhá jízda skvělá, už jsem to měl lépe najeto a jel jsem podstatně rychlejí než ráno. každé kolo bylo lepší. I místa která mi něšla, jako sjezd na céčko a pak po céčku, ta pravá z kopce dolů, už byly celkem kamarádky No a pak v tom nejlepší mi to slušně ujelo. Naštěstí zadek a chytnulo se to. Pěkně mě to postrašilo. Bylo to jak na ledě. Říkám si co jsme udělal špatně? Nesmím na to myslet jedu dál, no ale přišla další zatáčka a motorka úplně nejistá a zase se kloužu. Tak tedy zvolňuji a nechám schladnout pneu. Nic jiného mě nenapdlo než to, že mám velký tlak, jel jsem totiž normálně cestovní tlaky 2,5 a 2,9 bar. Cca kolo jsem jel volněji a pak zase začal zkoušet zvyšovat náklony a motorka opět začala poslouchat. Tak tip byl správný. Takže až na tuto nemilou akci ke konci jízdy to bylo úplně super. Teď už končně vím okruhové tlaky pro moje pneu, předtím jsem to nemohl nikde najít, tak jsem dal na rady, že mám nechat silniční tlaky. Jako šlo by to, ale prostě jet si jen vklidu na koleno ale žádné honění času, jakmile člověk začně více tahat a zrychlovat ten tlak vzroste příliš. Navíc bylo dost horko. Dle tabulky Bridgestone mají mít BT016pro na okruhové jízdy za studena 2,2 předek a 2 zadek. Což oproti tomu co jsem jel je fakt rozdíl. Myslel jsme, že už letos do Brna nepojedu ale teď mě to laká si to sjet ještě znova se spravnými tlaky. Tak uvidíme. Jinak nové brzdové desky jsou oproti původním fakt super! Na konci výletu jsme si ještě prohodili mašiny, svezl jsem se na KTM1090 a musím říct, že na to jak je motorka velká moc hezky se vede. I zatačky si člověk užije.

outesant (3) napsal 08.08.2023 v 09:58

Jsi ďábel Dřívko, jsem na tebe pyšný. Díky, že jsi mě donutil dopsat deník. Budu držet palce na sehnání nové mašiny a budu se pak těšit na setkávačku. Opatruj se.

• Rozloučení

I přesto, že Hornet byl kompromis a věděl jsem, že jednou půjde pryč, stejně jsem se zamiloval. Na jaře jsem se rozhodl, že ho zkusím dát do inzerátu a půjdu do tříválce, kterého jsem původně chtěl, jen nebyly financ

Typ: Prodej
    Vloženo: 21.08.2023
    Uskutečněno: 17.07.2023
  • Steel Ring Třinec

Tak konečně mi to do toho Třince vyšlo. I když málem díky zdraví zase ne. Den před mi začalo být blbě únava, celou noc teplota a do toho střevní potíže. Nakonec to dva paraleny hodinku před jízdou trochu zpravily a jakš

Vloženo: 21.06.2023
    Uskutečněno: 20.06.2023
  • Nové přední brzdové destičky

Přední desky už se hlásili o výměnu, tak nebylo na co čekat. Vzal jsem SBS, kdysi jsme je měl na minulém Hornetovi a byl jsem spokojen, jen už nevím jakou směs. Ještě si úplně nesedly (najeto 25km) ale myslím, že budou l

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 19.06.2023