Yamaha FJR 1300 (2009)

Vlastník Metalfetamin
Vloženo 1.5.2022
Aktualizováno 1.5.2022

Skrytá šelma
Alebo taký ten týpek čo by si to doňho nepovedal ale vie každé bojové umenie a zabiť ťa pohľadom?
Tichá voda brehy myje ?

První dojmy - Prvé dojmy jednoznačne pozitívne . Prvý dojem ktorý prevažuje je sila ktorá z nej vyžaruje . Do ruky nepadne hneď treba si na ňu zvyknúť hlavne tá váha.

Motorku bych doporučil pro - 40+ človek čo chce veľký výkon pri plnom naložení a sem tam tomu chce proste naložiť len pre ten pocit + samozrejme chce skill

Máme spolu nabehané zatiaľ 1000km
Vybral som si ju pretože som vysoký veľký chlap a chcel som niečo silné a relatívne pohodlné ako víkendovú motorku so spolujazdcom.
Motor : všetko čo sa dočítate je pravda nemám mu čo vytknúť
Brzdy : dostačujúce
Podvozok : veľmi pohodlný na naše cesty soft
pokiaľ chcete ísť športovo hard alebo spolujazdec
Ovládateľnosť : To je kapitola sama o sebe a práve vec čo mne najviac vadí.
Samozrejme je to subjektívne tento pohľad : som choprista a toto je moja druhá motorka. Kúpil som si ju pretože som mam 191cm a 115 kg a rád chodím so spolujazdcom . Chcel som intruder alebo road star wild star keď budem starší samozrejme harley (road king ).Problém k ovládateľnosti je ten že motorka je veľmi silná a zvádza človeka k športovaniu ale na to je zase príliš ťažká . A to ma dosť často irituje moja chyba zle som odhadol cieľovku ...
Spolujazdec : Po 100-150 km sa zatiaľ nesťažuje sedlo je veľmi veľké a je na ňom veľa priestoru (myslím že dlhšie tripy podľa recenzentov tiež nebude problém) Rozdiel v ovládateľnosti so spolujazdcom na pohodu nie je moc veľký na moje prekvapenie za to dávam motorke veľké plus
Úložný priestor : dostačujúci ... osobne jazdím bez kufrov motorka je tak viac sexy naozaj krásna :)
Spotreba : pri mojej váhe + spolujazdec 80kg+ 6.8l
Servis : Ako všetky motorky v tomto cenovom segmente je servis drahší ale to je logické
Poruchy : Za mňa zatiaľ žiadne kupoval som ju na 52 000km samozrejme tam boli veci čo sa museli porobiť = repas vodnej pumpy+ spojka a nefungujú vyhrievané gripy ja to nepotrebujem jazdím len cez víkendy v teple keď je krásne počasie .
Pri mojej výške mi to štít stačí keď sa trochu prikrčím .

A teraz môj pohľad na motorku a celkovo tento segment športovo turistickej
Neskutočne mi tam chýba 6 stupeň veľmi by to tej motorke naozaj je to pravda ak vám to financie dovolia choďte to 3gen 6 stupňovej (subjektívny názor)
Ďalšie vec je váha motorka naozaj chce športovať keď jej trochu naložíte (bože ten motor ja ho milujem) láka to človeka ... problém je však váha vynáša a celkovo nemá rada naše zákruty ( pezinká baba a karpaty západ sk)
Posledná vec ale to je vlastnosť yamahy je že je trochu upištaná a vydáva zvuky :D (veľa ľudí rieši ticking sound aj keď je ten zvuk v poriadku hneď si myslia že sú to ventily)
Jeden týpek ( na fjr fóre) perfektne napísal aby sa ľudia naučili zvuky svojich motoriek a predišli vyhadzovaniu peňazí za opravy ktoré netreba

A čo na nej milujem?
Motor motor motor a ten krásny zvuk je to taká milá slečna ale keď sa vytočí tak sa naozaj vytočí! :D neskutočne sa vždy smejem robím to jednoducho len pre ten pocit na krásnej rovinke a následné podraďovanie och
Pohodlie? asi chápem prečo si niekto radšej kúpi rt alebo pan europan.. sú pohodlnejšie a svojim spôsobom yamaha ten výkon vôbec nepotrebuje.
Celkovo chápem prečo tento segment pri cendurách upadá ... Je to veľmi špecifická motorka
POZOR! nie je to nudná mašina naozaj má svojho ducha a fun factor :)
Svojim spôsobom má ta motorka veľké čaro chalani z motoride na ňu urobili krásnu recenziu aj keď to je novšia generácia .
Je krásna rád sa na ňu pozerám hlavne zozadu :P :D
Musím sa priznať že sila a celkovo charakter tej motorky mi dáva taký maličký pocit nadčloveka muhahaha :D
Verdikt za mňa?
Keby ma srdce neťahalo k cruiserom môžem konštatovať že by to pre mňa bola dokonalá mašina keby mala ten 6 stupeň. Prekusol by som tú váhu .
Trepem debiliny proste nemám na dve motorky keby áno fjrko zostane v garáži! :D
Čo raz určite urobím? Keď bohovia doprajú bude v mojej garáži road king a fjr 1300 ultimate edition
Paradox je že je predávam pretože chcem cruiser ale vypukla u mňa voči nej láska a tak trochu z mojej strany ale neskúseného jazdca pud sebazáchovy ... je nad moje schopnosti možno táto recenzie nemá význam a nič vám nepomohla ... :D
Osobne si myslím že táto bejbe chce veľa skillu a ja by som sa na nej zabil alebo zranil ...
Neurob chybu ako ja a nekúp si to ako prvú alebo druhú motorku ako začiatočník
+ nepočúvaj kamošov že cruiser je pre starého chlapa a kúpiš si ho potom keď to tak cítiš proste si ho kúp
(že som nedával čiarky sa ospravedlňujem nejde mi to na klávesnici)
Celkovo z motorky ide pocit že keď nad ňou vybuchne atómová bomba prežije osobne si myslím že by sa po bokoch hodili dva raketomety nejaký guľomet a mohla by ísť do boja .

ingott
ingott napsal 03.05.22 v 20:22 10b.

Dobrá recenze, užitečné.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 03.05.22 v 04:50 10b.

Stako
Stako napsal 02.05.22 v 20:47 10b.

takto sa pisu pocity, super, uz dlho po nej tuzim